Znovuzrozená (Elegantní náfuka #4)

tumblr_n2jpmeic831riueygo1_500.jpg

Ještě než začnete číst, přečtěte si prosím předchozí díly na stránkách http://www.stranky-plne-kavovych-zrnek.blogspot.cz 😉

Dny ubíhaly jak voda. Mrknutím oka tu byl další den, týden, měsíc. Když jsem byla sama, byla jsem jak tělo bez duše. Když jsem byla s Beccou, bylo to lepší.

Stále jsem chodila do kamarádčiny kavárny. Smutná a bez nálady jsem si dávala svoje ranní kafe, ani jsem nevnímala, jestli tam stále chodí ten fešák, který byl na mě tuhle drzý. Nic mě nebavilo, po nocích jsem plakala a neustále se mi o Darreckovi zdálo. O Darreckovi a té blonďaté náně.

“Liso? Dnes jdem večer ven!” vybafla na mě jeden pátek v podvečer Becca. Zarazila jsem se v půlce pohybu a otočila se na ní. Usmívala se jak sluníčko na hnoji a oči ji svítily.

“Ven? Kam ven?” zeptala jsem se jí s polekaným výrazem. V hlavě se mi jen odehrály různé scénáře, které se můžou udát ten večer. A všechny končily tak, že skončím na baru sedět sama.

“No, pařit, pít, družit se. Znáš to, Liso. Sama jsi to milovala. A už tu smutníš dost dlouho, potřebuješ rozptýlit,” usmála se na mě. Koukala jsem na ní jak na blázna, ale znala jsem jí, nerozmyslí si to. Smutně jsem si povzdechla a zase jsem uklidila jídlo, které jsem prve vytáhla z ledničky.

“Bože můj, nemám co na sebe!” křičela jsem na celý byt, když jsem koukala do skříně. Sedla jsem si před skříň a nešťastně jsem pozoroval hromádku oblečení okolo sebe. V hlavě mi běhalo, že mi to vlastně může být jedno, jak budu vypadat. Ale chci udělat Becce radost, když jsem jí tak dlouho trápila.

Najednou mi zrak padl na červené flitrované šaty vzadu ve skříni. Koupila jsem si je na jeden vánoční večírek na který jsem nakonec nešla. Byly krátké, s hlubokým výstřihem a příšerně kýčovité. Ale řekla jsem si, že dnes je to jedno.

Všechno se najednou odehrálo v děsně rychlém sledu událostí. Ani jsem se nenadála a měla jsem na sobě sexy prádlo, červené minišaty a nazouvala jsem podpatky. Vlasy jsem v tu ránu sepínala do rozcuchaného drdolu, o který jsem se ani nemusela moc snažit, a usedala k líčení.

Jako bych se během mrknutí oka dokázala přemístit na jiné místo. Najednou jsem byla hotová a seděla jsem s Beccou v taxíku, která na sobě měla zelené šaty s odhalenými zády. Zamkle jsem se dívala na ujíždějící osvětlené město, zatímco Becca mi vykecávala díru do hlavy o tom, jak děsně si to užijeme.

Vystupovaly jsme u noblesního nočního klubu. Máme rády věci ve velkém, v tomhle jsme stejné. “Ach jo, proč jsem tě zase poslechla,” kroutila jsem hlavou cestou ke vchodu. Vyhazovač nás tu znal, tak nás rovnou pustil dál a nedbal na nadávky těch, kteří museli stát frontu. Chudáci.

Drinky do nás padaly jedna dvě a já brzo byla v náladě, kdy je mi nějaký bývalý přítel úplně fuk. Po dlouhé době jsem si užívala a cítila se dobře.

Najednou jsem na sobě cítila něčí pohled, no těch jsem tu cítila dost, ale tento byl něčím zvlášní, jiný. Jako bych ho už znala. Ohlédla jsem se okolo sebe a v tu chvíli jsem spatřila toho fešáka z kavárny. Toho, který se mi vždycky líbil.

“Becco! Becco! To je ten týpek z tý Jessičiny kavárny, kterýmu jsem se líbila!” Skoro jsem zakřičela na svojí nejlepší kamarádku, která si zrovna dávala panáka s klukem vedle sebe.

“Fákt jó? Kdé ukaž!!” zaječela mi do ucha, ale ono přes tu dunící hudbu nebylo slyšet. Bylo mi to jedno, vnímala jsem jen alkohol, zábavu a jeh pohled.

“Slečno, rád vás zase vidím,” usmál se na mě, když se najednou objevil na židli vedle mě.

“Vy jste ten fešák z tý Jessičiny kavárny, že jo?” udeřila jsem na něj místo pozdravu. Usmála jsem se na něj.

“Nevím, kdo je Jessica, ale ano potkali jsme se v té kavárně. Zval jsem vás na oběd, odmítla jste.” Zněl dotčeně, to jsem musela odčinit. Nechci, aby byl dotčený.

“To jsem ještě byla s tim kreténem Darreckem… Podváděl mě hajzl. Ale! Kdybyste mě pozval na drink, neodmítla bych,” mrkla jsem na něj. Někde v podvědomí jsem věděla, že to nedopadne dobře.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s