Jak něčeho chcete dosáhnout, když se nebudete snažit?

Přemýšleli jste někdy, že do toho světa, kde žijete, tak úplně nepatříte?

Mě ta myšlenka poslední dobou napadá čím dál častěji a nějak se jí nemůžu zbavit. Přemýšlím nad tím, co chci dělat, kým chci být. Bohužel nemám nějak stanovený plán kým budu za pět nebo deset let, ani kde budu žít, ale jedno vím jistě. Chci dělat to, co mě baví a s lidmi, které mám ráda.

Už od malička jsem se rozhodovala čím  chci být a neustále jsem to měnila. Dokonce ani teď pořádně nevím, kde bych chtěla pracovat a to už studuji druhou vysokou.  Od střední po jeden rok na vysoké jsem studovala ekonomický obor, myslela jsem si, že když nevím, co chci studovat, že to pro mě bude ta pravá cesta. V prváku jsem zjistila, že statistika, politologie, ekonomika, matematika mě opravdu nebaví a tak jsem se rozhodla kompletně změnit obor. A skončila jsem na mediální škole.

Ale jsem za to ráda, protože vím že studuji něco, co mě baví o 100 % víc než ekonomika. Je to něco, v čem se můžu dál rozvíjet (i když i tu jsou neoblíbené předměty).

Teď jde jen o otázku – najdu tu přátele na celý život, nebo to budou jen ti lidi, se kterými se po škole už bavit nebudete? Budu s nimi podnikat výlety, chodit si někam sednout (na pivo, víno či něco víc)? Nevím.

Cítím se jako na houpačce, ale chci věřit že čas vše spraví. Že po nějaké době najdu ty pravé kamarády.  Že se znovu podívám do mého milovaného Londýna, třeba se tam za deset let odstěhuju, co já vím. Už se nebudu cítit jako na křehkém člunu, který se každou chvíli převrátí. Snažím se věřit, a to by měli všichni, i když to je těžké.

Tenhle článek není úplně plánovaný, ale i přes to jsem ráda, že ho píšu. Každý z nás je na nějaké cestě životem a měl by z ní vytřískat to nejlepší co v tuhle chvíli jde. I když se cítíte na dně.

Jak něčeho chcete dosáhnout, když se nebudete snažit?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s