Přestala jsem kouřit

Cigarety, e-cigarety, doutníky a další jsou problémem dnešní společnosti. Začínají s ním už lidé ve velmi mladém věku. Je to toxické. Nezdravé.

Já jsem kouřila přes 5 let. Denně jsem cigaret nevykouřila moc, ale u piva jsem zvládla i krabičku za 2 hodiny. Postupem času se to zvyšovalo, posledních pár měsíců se to snižovalo. Už mě to nebavilo, nebylo nic, co jsem z toho měla. A tak jsem prostě přestala.

Jednoho dne jsem se rozhodla, že je to moje poslední cigareta a zahodila jsem to. A jsem za to ráda. Skončila jsem se zlozvykem, kterým trpí mnoho mladých i starších lidí. Je to zdroj peněz pro stát a zároveň vysává peníze ze spotřebitelů.

Co se změnilo potom, co jsem přestala? Asi největší změna bylo to, že bych už s tím nezačala. Začalo mi to smrdět. Nemám na to chuť. Vrátil se mi čich, což jsem ani nevěděla, že má omezený. A hodně. Přijde mi, že udýchám víc fyzických aktivit. Ano, začala jsem víc jíst, ale víc si i jídlo vychutnám.

Své kamarády co kouří toleruji, ale smrdí mi to. Nekouřím něco přes 3 měsíce. A myslím, že to je nejlepší rozhodnutí, co jsem kdy udělala. Je to o rozhodnutí přestat. O odhodlání. O vůli.

Svět bez cigarety je lepší. Nechci vás do ničeho nutit, je to jen a jen váš život.

4 thoughts on “Přestala jsem kouřit

  1. To je jedině dobře 🙂 Musíš mít dost pevnou vůli, když jsi přestala takhle ze dne na den. Znám lidi, kteří s tím bojují už dlouho a stále se jim to nedaří. Já taky na kouření nevidím nic přínosného, akorát to kazí zdraví…
    http://www.ftcfblog.blogspot.cz

    Like

  2. Nesnáším cigarety! Smrdí, fuj. Na druhou stranu kuřáky neodsuzuju. Jen jim jasně dávám na jevo, že s nimi nesouhlasím.
    Držím palce, abys už nikdy nezačala. 🙂

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s