Máte nějaké rituály, nebo zvyky?

Každý máme nějaké rituály, nebo zvyky které děláme každodenně, nebo několikrát do měsíce. Dnes se chci podělit o rituály či zvyky, které bych si v průběhu času chtěla osvojit tak, aby se staly mým životním stylem. Doufám, že když je sem napíšu, tak je i budu lépe dodržovat.

Cvičení

Od malička jsem se chtěla něčemu věnovat. Na mé předchozí vysoké škole byl povinně volitelný tělocvik a tak to bylo jednoduché – zvolila jsem si pilates a i za ten půlrok se mi tělo proměnilo a zpevnilo. Jenže teď na škole tělocvik není. A ačkoli si to nechci přiznat, chybí mi to se aspoň jednou týdně nějak hýbat.

A tak si v okolí a i v Praze hledám nějakou činnost, která by mě bavila a u které se aspoň trochu hýbu. Mám vybrané dvě či tři věci, kterým jsem se nikdy po delší časový úsek nevěnovala a chtěla bych je vyzkoušet – pole danceaerojóguběh.

Kafe

Miluju kavárny, miluju nové neobjevené kavárny, miluju dávat si oblíbený šálek kávy. Avšak, každodenní kupování kafe v kavárně předtím, než jdu do školy, se může kolikrát prodražit (i když je to stále méně škodlivé než kouření, co si budem povídat).  A tak to chci trochu omezit, nebo si ho začít dělat ráno z domova.

Další cizí jazyk

Chtěla bych se naučit nějaký další cizí jazyk. Není to úplně zvyk ani rituál, přece to sem napíšu. V dnešní době už samotná znalost angličtiny nestačí a nejlépe abyste uměli minimálně dva. Já se chci naučit italsky, protože tam téměř každý rok jezdím na týden na snowboard. Už se něco učím na aplikaci  Duolingo, ale podle mě nenaučí tolik, jako naučí oprávněný lektor.

 

Dejte mi vědět do komentářů, jaké máte vy cíle, rituály, zvyky či zlozvyky.

2 thoughts on “Máte nějaké rituály, nebo zvyky?

  1. Pohyb – chodím hodně pěšky a aspoň dvakrát týdně se snažím míz nějaký většó výkon, ať už běžecký, turistický, koloběžkářský nebo plavecký. Plus doma lehce posiluju. Naprosto tvpu potřebu pohybu chápu.
    Kávu mám taky ráda, och, jak ráda bych zase vyjela do Itálie, tam jsem se měla moooc dobře.
    Cizí jazyky mám tři, angličtinu, němčinu, z té jsem maturovala no a doma se snažím ne moc úspěšně učit finsky. Uvažuji, že se zapíšu na kurz, zároveň bych si ale ráda udělala certifikát na němčinu… no a k tomu pár dalších činností, budu si muset vybrat, abych zvládala pracovat a studovat… 😀

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s