Moje drahá Leilo

Přináším další povídku 🙂 Snad se bude líbit.

Moje drahá Leilo,

vím, že jsem se ti už dlouho neozval. Není to o tom, že bych neměl čas, měl jsem jen menší problémy. Neboj, nic se mi nestalo, není to nic vážného. Jsem v pořádku a už brzy bych se měl vrátit domů.

Nic nového tu není. Teď jsme se vrátili z menší špionážní mise a budeme zase pokračovat v nic nedělání a trénování.

Co nového u tebe? Chybíš mi. Brzy se zase uvidíme, ten půlrok uběhl rychleji než jsem čekal.

Miluju tě. Tvůj Mike

Dočetla jsem dopis od mého bláznivého přítele, který se skoro před rokem rozhodl přidat do britské armády.  Už jsme spolu byli skoro 3 roky, a i přes to, že fáze zamilování nás už dávno opustila, neskutečně mi chyběl.

“Leilo, jsi tu?” zavolala na mě moje sestra a spolubydlící. Utřela jsem si slzy, které mi tekly po tvářích, a položila dopis na postel, kde jsem seděla. Zvedla jsem se. Trochu jsem se upravila.

“Ano Rose, co se děje?” Uviděla jsem jí, jak stojí u otevřených vchodových dveří. Mezi dveřmi stál ještě někdo další.

“Někdo tě přišel navštívit,” otočila se na mě a pak mi zašeptala do ucha, “a je to fešák!” Rose odešla ode dveří, mezi kterými jsem spatřila svého prvního nejlepšího kamaráda, který se po několika letech stal i něčím víc. Přítelem a spřízněnou duší. Ke vší smůle si pak našel jinou a mě opustil. Stále jsem mu to neodpustila.

“Co tu děláš?” zeptala jsem se ho bez pozdravu. Vypadal lépe než dřív. Byl hezky ostříhaný a oholený. Krásně voněl a na tváři měl nervózní úsměv. Neviděli jsme se přes 3 roky. Začínala jsem být taky nervózní v očekávání, co mi poví.

“Leilo, já… Chtěl bych se ti omluvit, jak jsem se před těmi roky zachoval. Vím, nejdu zrovna brzo, ale už dlouho jsem se odhodlával, abych za tebou zašel,” zpoza zad se vynořila velká kytice plná kytek, které jsem vždycky měla ráda. Potlačila jsem slzy a křik. Nevěděla jsem, jestli jsem na něj naštvaná nebo ne, ale věděla jsem jedno. Že k němu stále něco cítím.

“Pojď dál, Matty,” usmála jsem se na něj. Jeho úsměv se rozšířil a teď svítil štěstím jako sluníčko.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s