Kavárnička

 

Procházela jsem se po parku v centru města. Společnost mi dělala jen moje maličkost a hudba. Nechala jsem se unášet intuicí. Nohy mě nesly samy. Pozorovala jsem ostatní lidi na procházce, pejskaře, běžce a cítila jsem se pro jednou šťastně a spokojeně. Své trable jsem nechala doma a tady jsem jen relaxovala. Pobrukovala jsem si hudbu, která mi hrála ze sluchátek a ani jsem si nevšimla, že už nejsem v parku. Teď jsem se procházela uličkami města. Ne po hlavních, ale těch vedlejších.

Zapomněla jsem na všechno okolo a nechala jsem se unášet hudbou a mými nohami. Po zhruba dalších pěti minutách cesty jsem objevila na rohu ulice menší kavárničku. Zvenku vypadala celkem „hipstersky“, jak by plno lidí řeklo. Podle mě vypadala celkem útulně. Rozhodla jsem se jít dovnitř.

Uvnitř mě to ochromilo. Bylo to nádherně sladěné, všechno to k sobě přesně pasovalo. Interiér byl moc útulný a dýchal na mě pozitivní energií. Usadila jsem se do nejbližšího křesla v rohu a mrkla se na nápojový lístek.

Když přišel barista, už jsem měla objednáno. Vybrala jsem si tu první věc, která mě lákala pohledem pokaždé, když jsem se pokoušela vybrat si něco jiného. Ledové latte s čokoládovým posypem. Na chvíli jsem zavřela oči a na nic nemyslela. Cítila jsem se po dlouhé době klidně a vyrovnaně a ten pocit se mi líbil čím dál víc.

Z mého rozjímání mě vyrušilo odkašlání. „Vaše ledové latte, slečno.“ Barista se na mě usmál s úsměvem rošťáka a zase zmizel za pultem. Chvíli jsem se na něj okouzleně dívala. Pak jsem se vzpamatovala a podívala se na nápoj přede mnou.

Vypadalo ještě lépe, než jsem si představovala. Na pěně bylo čokoládovým posypem vytvořeno srdce a já se musela usmát. Dnešní den nemohl skončit lépe.

O několik dní později mi na můj facebookový účet přišla žádost zprávy. Byla od toho okouzlujícího baristy s úsměvem rošťáka. Ptal se mě, jestli nechci zajít někam na kávu. Prý jsem mu přišla roztomilá a rád by mě poznal.

Život je nevyzpytatelný a nikdy nevíme, kam nás zavede. Tvoříme si ho však pomocí našich rozhodnutí. Jednou nám to ale začne dávat smysl.

2 thoughts on “Kavárnička

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s