Jak přežít ty “těžké časy”?

V našich životech nás čeká mnoho zkoušek. Někdy už máme dost a chceme to vzdát. Jenže v těchto chvílích bychom se měli zarazit a říct si, že to zvládneme. “Bude to v pohodě.”

Já si myslím, že takovou tou těžkou zkouškou musí projít každý. Když v ní uspějeme, tak se za nějakou dobu zpětně ohlédneme na dobu kdy jsme procházeli tím “těžký obdobím”. Možná si řekneme, že to nebylo tak těžké. Nebo také můžeme říct, že to bylo k něčemu dobré. Ne nadarmo se říká “co tě nezabije, to tě posílí.”

Jenže i v těchto obtížných obdobích máme chvíle, kdy jsme nahoře a kdy dole. A to je naprosto normální, mívají to všichni. Liší se jenom doba trvání. Někdo to má týden. Další měsíc.  Někdo také půl roku nebo déle. Je to čistě individuální a většinou se s tím musíme poprat sami.

Já si tím také procházím a postupem času zjišťuji, že jsem za to vlastně ráda. Přicházely pocity jako “nikdo mě nemá rád” a “jsem tu úplně sama”.  Ale za tu dobu jsem zjistila, že nejsem vůbec sama, ale že mám okolo sebe spoustu fajn lidí, se kterými se vždycky velmi ráda uvidím. Postupně jsem omezila kontakt s lidmi, kteří v mém životě dělají akorát neplechu. Naučila jsem se mít ráda sama sebe a naučila jsem se milovat svoje tělo. Všechno zlé je pro něco dobré a já tento svůj čas beru jako oddechový, nebo-li nabírání sil na to, co přijde dále. Naučila jsem se vyžít sama se sebou a snažím se vyvíjet jako osobnost. Jako já.

Občas si posmutním, pobrečím. Ale nakonec jsem tak spokojená a zjistila jsem i jednu další věc. Rodina tu pro vás bude vždycky.

4 thoughts on “Jak přežít ty “těžké časy”?

  1. Přesně vím o čem píšeš a mám stejné zkušenosti. Na mně ještě pár těžkých zkoušek čeká a to v dohledné době, netěším se z nich, ale zvládnu je…musím! A rodina je super opora, je ale škoda, že není samozřejmostí pro každého z nás.

    Měj se krásně a díky za kafčo!:-)

    Papa ByGabra

    http://www.bygabra.cz/

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s