Sebeláska a sebevědomí

Po dlouhé době jsem na tabletu otevřela svojí wooky čtečku, přemýšlela jsem nad tím „jestlipak tam jsou ty knížky, které tam byly dřív“. A našla jsem je a hned jsem otevřela tu z 60 % rozečtenou – The Body Book od Cameron Diaz.

A jak jsem se do této knížky začetla, došlo mi, že ten jazyk té knížky (jak je to psané) je prostě dokonalý, čtivý. Je to podané tak vtipně, že i fungování ženských orgánů mi přišlo zábavné. A jak jsem jí četla a dostala jsem se do sekce posilování, svalů, výživy a naší mysli,… Cítila jsem se neskutečně motivovaná.

Od rána myslím na to, že dnes musím cvičit (protože jsem vynechala středu a čtvrtek ve cvičícím kalendáři) a to, že jsem dneska byla na osmikilometrovém výletě mě neomlouvá. Pak jsem si chtěla říct, že to mám za trest – ale ne. Mám to za odměnu. Dělám to pro sebe a jenom pro sebe. Nedělám to pro to, abych na někoho zapůsobila, nebo abych vypadala dobře. Dělám to proto, abych se cítila dobře sama se sebou.

Tento problém mě trápil snad odjakživa. Stěžovala jsem si snad na všechny části mého těla, které mi na mě vadily – břicho, stehna, boky,.. však to znáte. Ale posledního půl roku se to otočilo o 180 ° a já se cítím ve svém těle čím dá tím líp! Začala jsem milovat svoje tělo a obdivovat ho za to, co mám.  Možná se ptáte, jak jsem to udělala, co jsem začala dělat, že jsem se začala cítit lépe?

Je to jednoduché. Právě v těch chvílích, kdy jsem se cítila příšerně, byla jsem smutná a naštvaná, jsem si neřekla „to je příšerný, jsem ošklivá, jsem tlustá…“ ale právě přesný opak. Ze začátku to šlo ztuha, ale postupně to šlo lépe a lépe. Taky jsem se začala zajímat o zákon přitažlivosti, ale tím vás nebudu zatěžovat.

Všechno zlé je pro něco dobré je fráze, která je už snad ohraná. Ale mě se poslední dobou začíná opravdu vyplňovat. Zlepšuji svůj život a vztah sama se sebou – protože s nikým jiným nebudu tak často. Odstraňuju ze života věci, které mě netěší, ze kterých nemám radost a potěšení.  A vyplácí se to.

Posledního půl roku jsem se cítila sama i mezi bandou lidí. Něco tam chybělo. Ale postupně mi docházelo, že nejsem sama a že mám skvělé kamarády, kteří to se mnou myslí dobře a mají mě rádi. Že se se mnou nevídají tak často – no a co?! Mám více času na rozvíjení vztahu se sebou samou.

Po jedné akci mi i došlo, že k životu nepotřebuju vztah a že jsem spokojená sama se sebou. Možná i něco bude na tom, že abyste se přes někoho přenesli, musíte se dostat pod někoho. Ale není to tak jednoduché. Jde hlavně o uvědomění, které musíte udělat sami ve své hlavě a sex s tím nemá nic společného.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s