RECENZE | A. G. Riddle – Let 305

 

big_let-305-wxR-287485Tuto knížku jsem viděla tak před více než půl rokem v novinkách v knihkupectví. A hned jakmile jsem si přečetla obsah na obalu knihy jsem věděla, že si jí chci přečíst. Jenže jsem na ní na nějaký čas zapomněla.

Nakonec jsem si jí koupila přes internet jako e-knížku. Zpočátku jsem si myslela, že to bude jen nějaká katastrofická knížka, ale byla jsem pěkně překvapená. Pro ty, co to nečetli nechci moc prozrazovat.  Tato knížka ve mě vzbudila pocit, že i to nejmenší rozhodnutí může katastroficky ovlivnit klidně i celý svět.

Nijak dlouho mi netrvalo, než jsem se začetla. Je to samozřejmě něco jiného, než kdybych jí držela v ruce tištěnou. Autorův jazyk je čtivý a zajímavý. Na konci knížky napsal autor pár slov, kde mimo jiné zmiňoval, že je to taky jeho osobní příběh (samozřejmě  ne celá knížka).

Vím, že je to asi přehnané, ale tato knížka mě dostala. Opravdu jsem si její čtení užívala.

Hodnocení: 97 %

Obsah: Harper Laneová má potíže a za pár hodin bude muset udělat rozhodnutí, které navždy změní její život. Naštěstí si po havárii letadla uvědomí, že je mnohem silnější, než si kdy myslela… Na cestě z New Yorku do Londýna dojde v letu 305 k náhlému výpadku napájení a letadlo je nuceno nouzově přistát na anglickém venkově. Tak začíná tajemné dobrodružství, které bude mít dopad na celé lidstvo. Ti, kteří přežili, brzy zjistí, že svět, v němž stroj havaroval, je značně odlišný od toho, který před několika hodinami opustili. Kde jsou? Proč jsou tady? A jak se dostanou zpátky domů? Současnost je minulostí a budoucnost spočívá v rukou pěti lidí, kteří se navzájem ani neznají, ale jejichž životy jsou navzájem propleteny. Mezi nimi jsou spisovatelka Harper Laneová, Nick Stone, lékařka Sabrina Schröderová, počítačový vědec Yul Tan a miliardářský syn Grayson Shaw. Postupně vyjde najevo, že někteří z této skupiny přeživších vědí víc, než dosud prozradili. Harper a Nick navíc brzy odhalí spiknutí, které zahrnuje jejich vlastní životy. Jak začnou dávat dohromady fakta, zjistí, že mají v rukách moc změnit budoucnost a minulost – zachránit náš svět… nebo ho ukončit. Vynalézavý sci-fi thriller od autora světově úspěšné bestsellerové trilogie Atlantský gen je dobrodužný příběh plný ostrých zvratů, v němž se prolíná síla moci, ambice, osud, paměť i láska.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s