Vítejte v roce 2018

Nový rok je tu a s ním přišly i předsevzetí. Pro spoustu lidí je to téměř “tradice”, že si každý rok dají nějaké to předsevzetí. Já toto nedělám, nikdy jsem k tomu nebyla.  Taky jednoduše proto, že jsem to nikdy nedodržela.

Myslím si, že rok 2018 bude úplně jiný. Tedy alespoň pro mě. Poprvé v životě mám nějaký cíl, který chci splnit. Není to ale jenom například, že budu cvičit, nebo že se budu učit. Je to cíl, ve kterém se skrývají další malé cíle a úkoly, které musím splnit. Bude to dlouhá cesta a ani jednoduchá zrovna nebude, ale přesně tyhle věci se vyplatí. Kdyby to bylo jednoduché, tak by to dělal každý, ne?

Když  se ohlédnu zpět na minulý rok, tedy 2017, byl to pro mě rok růstu, změn a procitnutí. V jednotlivých momentech bych mohla říct, že byl smutný a osamělý. Když se na něj ale podívám jako na celek, tak jsem si ho užila.

Na tento rok mám určitě hodně plánů a cílů, některé nechci ale prozatím zveřejňovat, abych to nějak nezakřikla. Určitě se chci ale věnovat jak psaní tak blogu a začít (konečně) pravidelně psát články. Od ledna mě asi jako plno ostatních vysokoškoláků čekají zkoušky, tak bych je všechny chtěla zvládnout nejlépe na první pokus.

Zároveň si slibuju, že se k sobě budu chovat tak nejlépe, jak to půjde. Život máme jen jeden a zrovna dlouhý taky není, tak si ho pojďme užít a zbytečně si ho nekazme. Sami se sebou budeme celý život a myslím si že zrovna tento vztah je ze všech nejdůležitější. Postupně přicházím na to, že nemůžeme být milováni, pokud nemilujeme sami sebe. Ono taky další pořekadla jako v nouzi poznáš přítelenaděje umírá poslední. Tyhle a i další se mi v tom minulém roce opravdu osvědčily.

Jsem vděčná všem překážkám, se kterými jsem se potkala. Některé věci si opravdu člověk musí prožít, aby pochopil. Zkušenosti jsou k nezaplacení.

Všem vám přeji do nového roku spoustu štěstí, zdraví a lásky. Ať dodržíte vše, co jste si předsevzali a ať se vám plní vaše cíle a přání. Dělejte co vás baví, buďte se svými milovanými a získávejte nové zkušenosti a znalosti. Je to váš život, nikoho jiného. Žijte ho tak, jak chcete vy.

Dáváte si vy nějaká předsevzetí? Dejte mi vědět do komentářů 🙂

2 thoughts on “Vítejte v roce 2018

  1. Moc by mě zajímal ten veliký cíl složený z malých dílčích! Takové jsou nejlepší! 🙂 Jinak s péčí o sebe samu jenom souhlasím, já jsem si myslela, že to zvládám bezproblémově, ale před Vánoci jsem skončila v nemocnici se slepákem. Takže sebeláska, klid na duši a vděčnost jsou jasnej recept! ♥ Jinak si předsevzetí nedávám, ale mám půlroční cíle, kterých se držím. Asi je ten pro mě až moc dlouhý 🙂

    Like

    1. Ten velký cíl je to, že bych chtěla být šťastnější a s lidmi, které miluji. Ale abych to dosáhla, potřebuju ještě dosáhnout spousty věcí, jako například “začít žít” a užívat si život, jít za svými cíly. Doufám, že už budeš jen zdravá 🙂

      Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s