RECENZE | Zmizelý od C. L. Taylor

20180107_093639.jpgNázev: Zmizelý
Autor: C. L. Taylor
Žánr: thriller
Počet stran: 456
Vydáno: Domino, 2017

Ještě před tím, než jsem si tuto knížku půjčila z knihovny, chtěla jsem si od toho samého autora přečíst jinou knížku –  Lež. Nemohla jsem jí nikde najít a když jsem si všimla v knihovně Zmizelého, nebyla jsem si jistá, jestli to je ona, nebo ne.

Vím, že by se neměla hodnotit kniha podle obalu, ale právě její obal se mi moc líbil.  Je to takový ten klasický papírový obal, který můžete sundat, ale je z tvrdšího a hrubšího papíru.

Do knížky jsem se hned začetla, děsně mě dojímalo, že se ztratil patnáctiletý kluk. Celé je to z pohledu jeho matky, Claire Wilkinsonové. Je to ten typ ženy, která se o rodinu stará 24/7 a kvůli svému dětství musí vědět o každém jejich pohybu. Není to ale tak děsivé, jak to tu vyznělo. Je to jen milující matka a manželka. Asi v půlce knihy, kdy se ani o píď nepřiblížili k jeho nalezení, jsem si nebyla jistá, jestli jí chci dočíst. Do toho všeho hlavní hrdinka měla jakési “výpadky”, při kterých sice něco dělala, ale nepamatovala si to.

Knihu jsem nakonec dočetla a musím říct, že jsem tu druhou polovinu přečetla asi za tři hodiny v kuse. Konec byl pro mě nečekaný, vůbec by mě nenapadlo, že by to tak mohlo dopadnout. I přes to váhání jsem si ale čtení užila a určitě si budu chtít přečíst knížku Lež od stejného autora.

Hodnocení: 85 %

Obsah: Pouto mezi matkou a dítětem je neprolomitelné. Co když ale matka cosi děsivého skrývá?

Čtrnáctiletý Billy uprostřed noci záhadně zmizel z domu. Každý člen rodiny to klade za vinu sobě samému. Wilkinsonovi jsou zkrátka tajnůstkáři, a tak nění divu, že trvá celý rok, než díky veřejné prosbě o pomoc začne vyvstávat na povrch děsivá pravda.
Billyho matka Claire je na pokraji šílenství. V podivném stavu mysli se ocitá v omšelých hotelových pokojích nebo bloumá neznámými ulicemi, aniž by tušila, jak se tam vlastně dostala. V její kabelce se objeví předměty, které nikdy předtím neviděla. Claire ztrácí vědomí vlastní identity.
Když se to stane poprvé, lékař to připisuje neobvykle silné reakci na stres. Když se ale jednoho dne Claire probudí s krví na rukách, nikdo nechápe, jak se to mohlo stát. A nejméně ze všech tomu rozumí právě Claire.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s