RECENZE | Šest vran od Leigh Bardugo

IMG_0116.JPG

Název: Šest vran
Autor: Leigh Bardugo

Žánr:dobrodružné, fantasy

Počet stran: 384
Vydáno: Fragment, 2017

Tak na tuhle knížku, od americké autorky Leigh Bardugo, jsem měla zálusk pěkně dlouho. Stále jsem si říkala, že chvíli počkám, nemůžu si přece kupovat neustále knížky. No a tak jsem jednou neodolala a koupila jsem si jí. Opravdu si někdy říkám, že nevím, jestli je pro mě knihkupectví trest nebo odměna. Fakt.

A musím říct, že mě ta knížka posadila na zadek. Zamilovala jsem se do psaní této autorky. A tento svět mě dostal. Nechci říkat žádné spoilery a budu se o to hodně snažit.  Přečetla jsem jí pomalu na jeden nádech. Krásně domyšlený svět, každé zranění nebo silnější pocity jsem cítila s těmi postavami. Opravdu si myslím, že autorka umí pracovat se slovy bezvadně.

Byla to taky jedna z těch knih, která vás po dočtení ještě chvíli nepustí. A už se těším, až si přečtu další díl. A taky Grišu. To bude zas peněz.

Obsah:  Ketterdam – rušné přístavní město, kde se dá za peníze koupit naprosto cokoliv. Nikdo to neví lépe než Kaz Brekker, fenomenální podvodník a zloděj. Neštítí se žádné špinavé práce a dokáže vybruslit z každé situace. Jednoho dne dostane nabídku, na kterou by kývl jen šílenec. Pohádková odměna však několikanásobně převyšujevšechna nebezpečí, která ze sebevražedné zakázky plynou. Sám to ale nezvládne. Bude potřebovat další pomocníky… Trestance prahnoucího po pomstě. Zázračného střelce se slabostí pro hazardní hry. Černou ovci z prominentní rodiny na útěku z domova. Špiónku pohybující se neslyšně jako stín. Dívku využívající svoji krásu jako smrtící zbraň. Šest nebezpečných psanců se pokusí o nemožné – vloupat se do Ledového paláce, nejstřeženější pevnosti světa. Kdo z nich přežije? Jaká tajemství vyplavou na povrch? Odvrátí nebezpečí, které hrozí světu?

Hodnocení: 89 %

IMG_0118IMG_0123IMG_0122IMG_0119

2 thoughts on “RECENZE | Šest vran od Leigh Bardugo

  1. Tuhle knížku zrovna čtu a musím říct, že jsem z ní nadšená. Bohužel na ní nemám tolik času tak mi to trvá dlouho, ale vychutnávám si každou stránku 🙂

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s