RECENZE | Led nebo oheň od Sary Raasch

IMG_0255Název: Led nebo oheň
Autor: Sara Raasch
Žánr: fantasy, pro děti a mládež
Počet stran: 320
Vydáno: CooBoo, 2018

Minulý týden jste četli recenzi na předchozí díl této knížky. V tomto díle má Meira obtížný úkol – skloubit dvě “profese” a pokračovat v záchraně svého království. Nechci nic vyzradit, ani těm, co ještě nečetli předchozí díl. Ale tolik bych vám toho chtěla říct!

Autorčin styl psaní se mi, jak jsem psala v minulé recenzi, líbil. Jenže v téhle knize… Děj byl super, to jo. Jenže já jsem to četla neskutečně dlouho. Nevím, jaký na tom podíl má autorčin styl psaní, nebo moje schopnost najít si na tu knížku čas… Ale podle mě když kniha fakt toho čtenáře chytne tak ji čte každou volnou chvilku.  Nechci tím říct, že by mě nebavila. Bavila mě a moc! Hlavně ten závěr byl plný zvratů a zjištění.

Knihu doporučuji, vy kdo znáte Sarah J. Maas tak je tato série hodně podobná jejím knížkám. Líbila se mi, ale mohlo by to být napsané více chytlavě.

Hodnocení: 83 %

Obsah: Zimní království bylo osvobozeno, ale krušné chvilky ještě nekončí. Aby Meira ochránila svůj lid, dovolí Cordellu kopat v zimních dolech. Tam ale najdou něco mocného a nebezpečného – magickou propast. Theron chce využít tento nález k poražení zla, ale Meira se bojí, co s sebou taková síla může přinést. Když se na zemi posledně objevilo tolik magie, povstal velký Rozklad. Proto nechce nechat nic náhodě a klidně se postaví i Theronovi. Ale nevystaví i tak své lidi nebezpečí?

Boje o moc sílí. Theron touží po magii, Mather bojuje za svobodu a Meira se začíná ptát sama sebe, jestli bojuje jen za Zimu, nebo za celý svět.

IMG_0257IMG_0258IMG_0261IMG_0260IMG_0259

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s