RECENZE | Věž úsvitu od Sarah J. Maas

IMG_0626Název: Věž úsvitu
Autor: Sarah Janet Maas
Žánr: young adult, fantasy, dobrodružné
Počet stran: 664
Vydáno: CooBoo, 2018

A je tu další pokračování série Skleněného trůnu. Miluju tuto sérii a už teď se nemůžu dočkat dalšího dílu. V knihkupectví jsem ji zahlédla téměř hned, jak ji vydali. Jenže mi nedošlo, že to je série Skleněný trůn, protože to má jinou obálku. Takže jsem ji s úsměvem kupovala napodruhý. Tento díl byl speciální v tom, že nebyl z pohledu Aelin, ale z pohledu Chaola, který v předchozím díle odcestoval do Torre Cesme, aby se vyléčil. Tato knížka je tedy časově na stejné úrovni, jako Říše bouří (recenze tady).

A musím říct, že se mi četla moc dobře. Zase jsem jí zhltla téměř najednou, stejně jako u předchozích dílů. Někdo říká, že jak tuto sérii tak sérii Dvorů už nedočetl, že se mu to už nelíbilo. Můj případ to teda nebyl.

Nechci vám toho moc vyzrazovat, ale musím říct, že to bylo napínavé. Zvláště, když se to odehrávalo na jiném kontinentě, než jak jsme zvyklí. A chudák Chaol… jako dokážete si představit, že jste bojovník, dokonce kapitán stráže, a najednou vám to vezme jedna nehoda? Ale ačkoli bývalý, tak kapitán se v něm nezapře ani v tomto díle. A všechno to statečně zvládá.

A celý ten další svět, ta historie, kultura… Musím říct, že se mi na Jižním kontinentu zalíbilo. Nemají tam krále (jako například v Adarlanu, Terrasenu, však to znáte) ale khagana. A to zřízení se tedy jmenuje khaganát. Je to úplně něco jiného.

Obsah: Chaol byl vždy věrný svému vládci. To se ale změnilo, když byl skleněný zámek zničen a král Adarlanu se ho pokusil zabít. Chaol sice přežil, ale utrpěl těžká zranění. Jeho jedinou nadějí jsou léčitelé v Atice, pevnosti na Jižním kontinentu. S blížící se válkou se do potíží dostanou i Dorian a Aelin. Aby přežili, musí Chaol přemluvit krále Jižního kontinentu, aby se do války zapojil na té správné straně. Avšak to, co odhalí v Atice, je mnohem důležitější.

Hodnocení:  96 %

IMG_0627IMG_0628IMG_0630IMG_0631IMG_0629

2 thoughts on “RECENZE | Věž úsvitu od Sarah J. Maas

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s