RECENZE| 100 spôsobov, ktorými si zbytočne komplikujeme život od Dušana Kadlece

IMG_2621 Název: 100 spôsobov, ktorými si zbytočne komplikujeme život
Autor:
Dušan Kadlec
Žánr:
motivační literatura, pozitivní myšlení
Počet stran: 
224
Vydáno: 
Motivation-Man, 2017

Na tuto knížku jsem náhodou narazila přes jednu slovenskou youtuberku, která to uváděla ve svých instastories. Hned mě zaujala, protože přesně tuto knížku jsem v tu chvíli potřebovala a hledala.

No a samozřejmě jsem si jí hned koupila. Nechtělo se mi ale hned běžet na Václavské náměstí, a tak jsem si koupila e-book rovnou přes telefon. Později jsem si ji doma nahrála do mojí stařičký čtečky a pustila se do čtení.

Jak jsem ale postupně četla, dostávala jsem se do knihy víc a víc. Není to žádná esoterika, nebo takové ty podivné návody na štěstí. Autor této knížky, taky blogger, k tomu používá prostě jenom selský rozum. A to se mi na tom tak líbilo. Je to teda ve slovenštině, což mi zpočátku trochu ztěžovalo čtení, ale s přibývajícími stránkami mi to přestávalo vadit. Asi jsem si na to zvykla.

Mají teda i normální papírovou verzi. U toho e-booku mi trochu vadilo, že to bylo méně čitelné. Na pozadí stránek je kolikrát něco jako vodotisk. Stránka nebyla bílá a na tý čtečce to trochu ztěžuje viditelnost textu. Na sluníčku, nebo pod lampou to ale v pohodě přečtete.

Pokud se zajímáte o nějakou tu motivační literaturu nebo trochu i esoteriku, určitě doporučuji. Používá k tomu obyčejný selský rozum a u mnoha věcí jsem si k tomu přikyvovala.

A jsou tam super citáty!

Obsah: Táto kniha je knihou o kvalitnom živote. Knihou plnou nápadov, ktoré ti pomôžu byť šťastnejším a spokojnejším. Je o precitnutí. Je o akceptovaní zodpovednosti za svoj život. O uvedomení si tej ohromnej moci, ktorú nad ním vlastne máš.
V knihe je opísaných 100 spôsobov, ktorými si častokrát nevedomky, no zato poriadne, komplikujeme život každodennými činnosťami, rozhodnutiami a krokmi. No kniha nie je akousi kritikou na naše životy, to vôbec. Sú v nej, práve naopak, ponúkané vysvetlenia daných situácií, spolu s radami a krokmi vedúcimi k ich náprave.

Niektorí ľudia hovoria, že je život ťažký. Iní zase vravia, že je komplikovaný. Pravdou ale zostáva, že ho budeš mať presne taký, akým si ho spravíš.

Je teda knihou plnou možností. Je o zmenách. Je o ceste za lepšími zajtrajškami. O dôvere v seba samého. Je o víťazstve nad nepriazňou osudu. Je plná inšpirácie a pozitívnej energie, ale aj osobných skúseností a praktických rád. V tvojej knižnici by preto chýbať isto nemala.
A na záver ešte nejaké tie podstatné informácie. Kniha nie je písaná odborne, či zložito. Žiadne jazykolomné výrazy. Je písaná jednoducho a pútavo. Zaujímavo a zábavne.

Hodnocení: 85 %

IMG_2625IMG_2626

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s