RECENZE|Kavárna malých zázraků od Nicholase Barreaua

IMG_2850Název: Kavárna malých zázraků
Autor: Nicholas Barreau
Žánr: literatura světová
Počet stran: 320
Vydáno: 2018, MOBAPoslední dobou mám náladu na pořádný slaďáky. A vy, kteří mě znáte víte, že vidím slovo “kavárna” snad kdekoliv. No tak tuhle knížku jsem přesně musela mít. Nejvíce mě asi zaujala ta obálka, na který je prostě nádherný cappuccino. Hned jsem z toho dostala chuť na kafe, jak to píšu.

No a ten příběh! Páni. Musím vám teda říct, že tahle knížka mě dostala. Úplně jsem se do toho vžila.  Chvíli jsem chudáka Nelly litovala, chvíli jsem na ní nadávala. Občas jsem si i tajně přála, aby udělala to, co chci já a ne to, co udělá. Je to opravdu čtivý příběh.

Jak jsem to četla, úplně jsem zatoužila po Benátkách. Procházet je s někým, zamilovat se,… Prostě prožívat takovou tu pravou romantiku. Třeba se konečně naučím italsky do tý doby, než se tam podívám. Ale zpět k tématu.

Je pravda, že to je spíš kniha pro holky, nebo pro kluky, kteří si mají rádi romantiku. A těch podle mě moc není. Ale jestli tu nějací jsou, klidně se mi do komentářů přihlašte. Moc se mi ta knížka líbila.

Hodnocení:  97 %

Obsah: Někdy člověk nejprve musí ztratit půdu pod nohama, aby se dostal do sedmého nebe. Nelly zbožňuje čtení, věří na znamení a – je nešťastně zamilovaná. Jednoho dne v knize své babičky narazí na záhadnou větu a bez dlouhého rozmýšlení udělá něco, co by nikdy nepokládala za možné: vezme všechny své úspory, koupí si červenou kabelku, kvapně opustí Paříž a vydá se po stopách oné knihy do Benátek. Na své cestě se dostane až do srdce města na laguně, které pro ni připraví nejen setkání se šarmantním Benátčanem, ale také kouzelnou malou kavárnu, v níž čekají tajemství a dějí se zázraky…

IMG_2851IMG_2852IMG_2854IMG_2853

A na závěr jeden citát, který se objevil na začátku knížky. Nezapomeňte dát odběr, ať vám neutečou žádné moje články!

“Věřím ve šťastné konce. Jsou to jediné,
co mi připadá logické.”
“Takže máte ráda pohádky?”
“Myslím, že všichni občas potřebujeme
špetku magie, ne?”

PETER BOGDANOVICH, JE PROSTĚ BÁJEČNÁ

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s