RECENZE | Mráz nebo noc od Sary Raasch

IMG_2864Název: Mráz nebo noc
Autor:
Sara Raasch
Žánr:
fantasy, pro děti a mládež
Počet stran: 
328
Vydáno:
2018, CooBoo

Nedávno vyšlo třetí pokračování série Sníh nebo popel. Další osudy Meiry a Mathera jsou tu. A já jsem to musela mít. Dřív jsem prakticky nečetla nic jinýho než fantasy knihy. Prakticky od dob, kdy Stephanie Meyerová vydala první díl Stmívání. Díky tomu jsem objevila svého vnitřního knihomola.

Někteří tvrdí, že je tato série přestala bavit už při prvním, některé až při druhém díle. Podle mě byl ten druhý trochu slabší, ale tento to fakt vynahradil. Bavilo mě to, bylo to čtivé a napínavé. Už od začátku jsem trochu předpokládala, že to tímto dílem skončí. A bohužel to tak bylo. I když, radši ať má dobrá série jenom tři díly, než aby to protahovali na šest a celý to tak zkazili. Nemám pravdu? Ale stále mi to trochu připomíná sérii Dvůr trnů a růží od Sary J. Maas. Nemůžu si pomoct.

Bylo to nečekané. Jak pro hrdiny, tak pro mě. Hlavně ta poslední část. Nechci vám nic prozrazovat. Nikdo nemá rád spoilery. Ale byly tam pasáže, když jsem si říkala, že to bude nějak. No a ono to nakonec bylo úplně obráceně.

Určitě budu číst další knihy od této autorky.

Hodnocení: 95 %

Obsah: Meira by udělala cokoli pro záchranu světa. Nejdříve se ale musí naučit ovládat svou magii. Když jí vůdce tajného řádu z Paisly nabídne, že ji bude učit, neváhá ani chvíli. Ale Rozklad může porazit jen jediným způsobem – bude muset sestoupit do labyrintu pod Střídavými královstvími, vzdát se své magie a učinit tu největší možnou oběť. Mather se rozhodl najít a zachránit svou královnu, ale s plánovaným útokem na Angrova království se jeho cíl stále vzdaluje. A Ceridwen, které Angra zabil bratra a ukradl zemi, se snaží zachránit svůj lid i svou lásku. Meira, Mather a Ceridwen musí spojit všechna království Primorie, jinak ztratí všechno.IMG_2865IMG_2868IMG_2867IMG_2869

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s