RECENZE | Tisíc kousků tebe od Claudie Gray

IMG_3303 2

Název: Tisíc kousků tebe
Autor: Claudia Gray
Žánr: sci-fi, pro děti a mládež
Počet stran: 280
Vydáno: 2017, CooBoo

Tisíc kousků tebe bylo na mém seznamu k přečtení už delší dobu. Jedním důvodem byl ten název, dalším klasicky obálka (proč maj všechny knížky teď tak nádherný obálky?) a jedním taky obsah.

A hned na začátku se náš vzájemný vztah trochu zkomplikoval. Po dočtení Snílka (recenze z předchozího týdne) jsem chtěla začít číst tuto. Jenže jsem se do ní nějak nedokázala začíst. Sice jsem přečetla asi dvacet stránek, ale nějak to prostě nešlo. No a o týden nebo dva později sem ji přečetla skoro za dopoledne. No chápete to?

Ale hned jakmile jsem se začetla jsem se od ní nemohla odtrhnout. Ze začátku si myslíte, že to je nějak. Jenže pak čtete dál a zjistíte, že to vlastně je úplně jinak. Vcítíte se do hlavní hrdinky i do jejích zmatení, nevraživosti, naštvanosti.  Líbila se mi moc, i přes ten krušný začátek.

Taky si říkám, vymyslet tolik různých světů? Postav, které jsou stejné ale zároveň jiné? Úplně tu autorku obdivuju. A brousím si zuby na další díl.

Hodnocení: 89 %

Obsah: Rodiče Marguerite Caineové jsou geniální vědci, jejichž převratný vynález zvaný Ohnivák umožňuje cestování do různých dimenzí. Ale potom je Margueritin otec zavražděn a jeho vrah – hezký a tajemný Paul, asistent obou rodičů – stačí před zákonem uniknout do jiné dimenze. Marguerite nepřipustí, aby zůstal bez trestu, takže se ho vydá pronásledovat. Dívka se zde pokaždé vtělí do alternativní verze sebe sama, ale setkává se také s alternativními
verzemi lidí, které zná – včetně Paula, jehož život se s tím
jejím čím dál více proplétá. Marguerite brzy začne pochybovat nejen o Paulově vině, ale i o vlastních citech k němu. A vzápětí odhaluje, že pravda o smrti jejího otce je mnohem hrozivější, než předpokládala.

IMG_3309IMG_3310IMG_3311IMG_3312IMG_3313 2

One thought on “RECENZE | Tisíc kousků tebe od Claudie Gray

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s