RECENZE | Deset tisíc nebí nad tebou od Claudie Gray

IMG_3760

Název: Deset tisíc nebí nad tebou
Autor: Claudia Gray
Žánr: sci-fi, pro děti a mládež
Počet stran: 328
Vydáno: CooBoo, 2018

Na další díl ze série Ohnivák jsem se opravdu těšila. Stějně jako s první dílem (článek zde) jsem ale měla trochu krušný začátek. Nevím, jak to je u vás, ale mě chvíli trvá, než se do toho začtu. Jakmile se ale začtu, nedokážu tu knížku pustit z ruky.

Baví mě sledovat osudy Marguerite, Paula a Thea. Neskutečně se mi líbí ty různé světy, a různé verze jich samých.  Musím se ale přiznat, že jsem se v jedné části ztratila. Když hrdinové přeskakují z různých světů do zase jiných světů,… měla jsem v tom chvíli opravdu pěknej guláš. Po chvilce jsem v tom ale zase získala přehled.

Nechci vyzradit žádný děj, nebo alespoň to minimum, co jde. Když ale Marguerite potkala v jednom světě další z verzí svého Paula, řekněme zlou verzi, její reakce byla naprosto odlišná. Pamatujete jak v prvním díle zjistila, že její Theo nebyl její, ale jedna z jeho alternativních já? To to vzala celkem v klidu,… celkem. No tentokrát měla podle mého trochu přehnanou reakci. Jako já chápu že Paula miluje a myslí si, že je dokonalej… asi potřebovala sundat ty růžový brejle.

Obsah: Miloval bych tě v jakékoli formě, v jakémkoli světě, s jakoukoli minulostí.
V pokračování Tisíce kousků tebe se Marguerite dostává do dalších dimenzí, aby zachránila kluka, kterého miluje. Avšak od té doby, co používá Ohniváka, vynález svých rodičů, ji pronásledují nepřátelé odhodlaní udělat vše, aby ji přinutili spolupracov
at s nimi na ovládnutí multivesmíru. Vzdoruje jim – dokud se Paul nestane obětí útoku.

Hodnocení: 89 %

IMG_3761IMG_3762IMG_3763IMG_3764IMG_3765

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s