RECENZE |Legenda od Stephanie Garberové

Název: Legenda
Autor: Stephanie Garberová
Žánr: fantasy, pro děti a mládež
Počet stran: 432
Vydáno: 2018, Egmont

Tak tahle knížka! Ještě teď se klepu z toho konce. Stephanie Garberová se zase překonala, stejně jako s prvním dílem – Caraval. Musím říct, že moje první myšlenka byla: “Já chci další díl!”

Miluju tyto typy fantazijích světu – spoustu magie a čarovna, všechno krásně popsané. Připomíná mi to trochu jeden film, kde byla pouť plná klamů a lží, bylo to trochu děsivé ale mělo to svoje kouzlo. Nevím proč, ale tohle na tý knížce miluju. Už teď se těším na další díl. Teda doufám, že bude. Podle konce to tak vypadá.

Pro ty, kteří jste četli první díl (i pro ty, kteří to nečetli), tvůrce Caravalu se jmenuje Legenda. Jen pár lidí ví, jak vypadá. A naše hlavní hrdinka to měla zjistit. Tak trochu jsem tušila, kdo to je. Ale zároveň jsem to nechtěla, protože to by se to celý pokazilo! Stále tak nějak nevím, co byl klam a co tam bylo upřímné a od srdce. No, myslím, že to se dozvíme v dalším dílu (pokud bude).

Obsah:
Poté, co byla Donatella nechtěně vtažena do magického světa Caravalu, podařilo se jí uniknout svému démonickému otci a zachránit sestru před domluvenou svatbou. Společně by teď měly oslavovat, jenže Donatella pořád není volná. Dala totiž slib tajemnému zločinci, že pro něj zjistí něco, co se dosud nikomu nepodařilo. Odhalit pravé jméno Legendy, mistra Caravalu. To ale dokáže jen tak, že zvítězí v Caravalu. Proto se soutěže musí zúčastnit ještě jednou… 

Hodnocení: 97 %

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s