RECENZE | Dvůr mrazu a hvězd od Sarah J. Maas

IMG_3902Název: Dvůr mrazu a hvězd
Autor: Sarah J. Maas
Žánr: fantasy, pro děti a mládež
Počet stran: 224
Vydáno: 2018, CooBoo

Na první pohled je tato knížka děsně útlá. Když si vezmete poslední díl série Dvorů, který má přes 600 stránek a pak tuto, která má pouhých dvěstě. Trochu rozdíl, nemyslíte? Zmátlo mě to. Říkala jsem si, jak se do toho může vejít nějakej pořádnej děj?

Když si ale přečtete, že je to pouze novela k té sérii, tak pochopíte. Podle popisku se to odehrává mezi třetím a čtvrtým dílem – no už se na ten čtvrtý těším. Musím ale říct, že jsem se do ní začetla hned. Jedna moje kamarádka o této knížce tvrdila, že je plná sexu a že jí zklamala. Není to klasické čtení, které byste od Sarah J. Maasové očekávali. Trochu mi to připomíná vánoční příběhy,  které jsou většinou plné naděje na lepší zítřky, štěstí, lásky a pohody. A tak to není ani u tohoto příběhu. I když sexu tam je dost. V tom má pravdu.

Čtení jsem si užívala. Na můj vkus to bylo až moc rychle přečtený. Bavilo mě to a hezky jsem si u toho odpočinula.  Bylo to velmi oddechové čtení.

Obsah: 

Novela odehrávající se mezi třetím a čtvrtým dílem bestsellerové young adult série Dvůr trnů a růží.
Feyre, Rhysand a jejich nejbližší přátelé pracují na obnově Nočního dvora i válkou zničené země. Ačkoli lidské královny i vílí vládci kují pikle, ve Velarisu alespoň na chvíli nastala sváteční atmosféra. Blíží se toti
ž oslavy zimního slunovratu. A právě v okamžicích klidu a míru se ukáže, že některé rány ještě nejsou úplně zahojené… Feyre čeká dlouhá cesta plná napětí, vášně, intrik a politikaření, než opravdu zavládne mír. 

Hodnocení: 88 %

IMG_3912IMG_3913IMG_3917IMG_3918

One thought on “RECENZE | Dvůr mrazu a hvězd od Sarah J. Maas

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s