RECENZE | Kletba vítězů od Marie Rutkoski

IMG_3911Název:  Kletba vítězů
Autor: Marie Rutkoski
Žánr: dobrodružné, dívčí romány
Počet stran:  352
Vydáno: Fragment, 2018

Na úvod se vám musím omluvit za tak dlouhou pauzu. V prosinci se mi do psaní článků vůbec nechtělo a v lednu bylo zkouškové, to jsem se spíše soustředila na učení. Snad mi to prominete. Teď ale jdeme dodělat resty ještě z minulého roku.

Knížku jsem si musela trochu připomenout, protože je to už přece delší doba,  co jsem jí četla. Ale byla super! Zamilovala jsem si hlavní hrdiny Arina – otroka, který chce zpátky své dřívější postavení a Kestrel – dceru generála, která bojuje spíše slovy než zbraněmi.

Ale ten příběh mě neskutečně bavil. Byl ale plný nečekaných zvratů a zákrut. A ten konec mě asi překvapil nejvíc.  Bavil mě ten jejich svět dvou národů – jeden vládnoucí, druzí otroky. Bavilo mě grafické zpracování knížky zvenku i zevnitř. Něco podobného jsem tu ještě neviděla – taky jsem ale neviděla všechno.

Jediné, co se mi nelíbilo, byl asi počet hrubek a překlepů. Měli by si promluvit s jejich editorem. Ale i přes to se těším, co přijde příště.  Potřebovala bych knihovnu jako Hermioninu kabelku…

Hodnocení: 95 %

Obsah: Některá vítězství stojí víc, než jen velký balík peněz… Jako dcera mocného valoriánského generála si Kestrel užívá bezstarostného života. Její osmnácté narozeniny se ale blíží a ji čeká zásadní rozhodnutí: buď se přidá k armádě, nebo se vdá. Když jednoho dne míjí na trhu místo, kde právě probíhá prodej otroků, upoutá její pozornost mladík hrdě vzdorující ponížení, kterému je vystaven. Kestrel se impulzivně pustí do dražby a vyhraje. Vítězstvím však na sebe přivolá kletbu, jejíž následky ji budou stát mnoho. Zakázané přátelství, které mezi nimi záhy vznikne, se stane nebezpečným nejen pro ně, ale i pro celou zemi. Kestrel – představitelka silného národa dobyvatelů a válečníků, a Arin – otrok z pokořeného národa Herranů, se totiž stanou důležitými figurkami ve vysoké politické hře plné intrik, tajemství a zrady…

IMG_3923IMG_3924IMG_3925IMG_3926IMG_3930

One thought on “RECENZE | Kletba vítězů od Marie Rutkoski

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s