RECENZE | Rebelové vln od Sary Raasch

IMG_4561

Název: Rebelové vln
Autor:  Sara Raasch
Žánr: dobrodružné, fantasy
Počet stran: 336
Vydáno: CooBoo, 2018

Musím říct, že jsem zprvu byla z této knížky trochu zmatená – jména, názvy,… Od autorky jsem již četla sérii Sníh nebo popel (recenze na první díl zde), byla jsem zvyklá trochu na jiný svět. Tento je plný pirátů, což jsem vůbec nečekala.

Chvíli mi trvalo, než jsem se do ní začetla. Taky jsem si neustále kladla otázku – kdy se všichni sejdou? Děj se od začátku odehrává v perspektivě tří hlavních postav. Každá je z jiného prostředí a má za sebou jiné zkušenosti, ale překvapivě je pojí stejný cíl. Ke konci jsem to hltala jedním dechem, musela jsem to rychle dočíst. Strašně mě to chytilo.

Líbilo se mi, jak je to plné zvratů a neočekávaných událostí. Myslela jsem si, že to nebude mít pokračování (je logické že určití autoři píší hlavně knihy na pokračování… nevím proč jsem si to myslela), ale když jsem pak zjistila že to bude mít další díl! Musím vám říct, že se toho nemůžu dočkat.

Hodnocení: 78 %

Obsah: Magický ostrov Svatý Loray konečně ukončil válku s Argridem, kde vládne církev a strach z kouzel. Při mírovém jednání ale zmizí argridský posel a země žádá odplatu. Z únosu je obviněn pirát Vex. Aby si zachránil krk, rozhodne se pomoci válečnici Lu najít skutečného viníka. Mezitím dostane argridský princ Benat šokující úkol – zbavit svůj lid odporu k magii. Jak se klubko intrik zamotává, musí se Vex, Lu i Benat rozhodnout, co jsou ochotni obětovat pro mír.

IMG_4562IMG_4563IMG_4564IMG_4565

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s