RECENZE| Ink: Jiskra od Alice Broadway

IMG_4568Název:  Ink: Jiskra
Autor: Alice Broadway
Žánr: literatura světová, fantasy
Počet stran: 320
Vydáno: MOBA, 2018

Na tuto knížku jsem se těšila jak malá! Od té chvíle, co jsem dočetla její starší sestru – Tajemství kůže (recenze zde). Opět má tato knížka nádhernou obálku! No viděli jste hezčí?

Zase mě ta knížka chytla už od začátku! Chtěla jsem vědět víc a víc a tak jsem se tou knížkou prokousávala téměř nonstop (taky jsem si užívala pozkouškové období).  Neskutečně mě baví tento příběh a jeho myšlenka. Chudák Leora se zmítá mezi dvěma světy. Patří do obou – je Prázdná i potetovaná. Jsou tam taky neustálé hádanky – kdo je teda ten zlý? Jsou to oni, nebo ti druzí?

Oceňuji, že tu není jedním z hlavních témat láska, jako v skoro každé YA (young adult) knížce. Můžeme se tak soustředit čistě na příběh. Palce nahoru a už se těším na další díl – jakou myslíte, že bude mít barvu?

Hodnocení: 89 %

Obsah: Leora je v šoku: zpochybňuje všechno, co kdy věděla o sobě i své rodině, a všechny ve svém okolí podezřívá. Dokáže se svým původem někdy zapadnout mezi ostatní? Ve snaze najít odpovědi na nespočet otázek, které jí víří hlavou, se vydává na cestu za svou tajemnou kmotrou. Najde tam klid, bezpečí a útěchu, anebo se ocitne v jámě lvové? Nová kniha autorky, jejíž kniha INK – Tajemství kůže se stala světovou literární senzací, krok za krokem odhaluje tajemství Leořiny rodiny i celého společenství, ve kterém se vám každý zásadní životní moment dostane doslova pod kůži – jako tetování.

IMG_4572IMG_4573IMG_4574IMG_4575

One thought on “RECENZE| Ink: Jiskra od Alice Broadway

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s