RECENZE|Krutý princ od Holly Blackové

IMG_4580Název: Krutý princ
Autor: Holly Black
Žánr: fantasy, pro děti a mládež
Počet stran: 420
Vydáno: CooBoo, 2018

Tato knížka mě bavila hned od začátku. Moc se mi líbí ten svět plný krutých nelítostných víl. Nevím, je na tom něco, co mě učarovalo. Naprosto.

Do tohoto světa jsem se ponořila hned a ráda. Zamilovala jsem se do Jude a její kuráže. Co taky že jo, když jste nejslabší bytost v zemi? V některých pasážích mi jí bylo zase neskutečně líto, v jiných jsem jí fandila s vlaječkama “Jude” v rukou. Ano trošku přeháním.  Líbil se mi ten její vývoj, i když jsem si občas říkala, že to snad neudělá. No co myslíte, neposlechla mě. Ale určitě nejsem jediná která u filmů či knih říká hlavnímu hrdinovi, ať to sakra nedělá, ať tam nechodí. Marná snaha.

Je pravda že jsem měla občas chuť hlavní hrdinku nějak probudit, aby se sakra vzpamatovala. Jinak se mi to ale moc líbilo, jen škoda že tam té magie bylo tak málo. A jen tak mimochodem, máte rádi mapy v knížkách? Já jo!

Hodnocení:  88 %

Obsah: Jude bylo sedm, když jí zabili rodiče a unesli spolu se sestrami na proradný dvůr víl. O deset let později ale netouží Jude po ničem jiném než patřit mezi víly. A to i přes to, že je smrtelná. Většina víl lidmi pohrdá a nejvíce podlý princ Cardan. Aby Jude získala vysněné místo u dvora, musí se princi postavit. Zaplete se však do intrik, a když hrozí, že násilí zničí slavný dvůr, rozhodne se pro pochybné spojenectví, které ji může stát život.

IMG_4582IMG_4584IMG_4585IMG_4586IMG_4587

One thought on “RECENZE|Krutý princ od Holly Blackové

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s