RECENZE|Prokletý trůn od Joelle Charbonneau

IMG_4593Název: Prokletý trůn
Autor:  Joelle Charbonneau
Žánr: literatura světová, fantasy
Počet stran: 280
Vydáno: Fragment, 2018

Univerzitu výjimečných, kterou autorka této knížky napsala, jsem nečetla. Ale na tuto knížku jsem se opravdu těšila. I když minimálně v první části jsem měla neustále nějaké otázky. Přišlo mi že na začátku nakousla něco, co nechtěla, aby se čtenáři ještě dozvěděli. To si nechala na později. Pro mě za mě to mohla zmínit už dřív.

I přes otázky na začátku mě to bavilo. Blízký vztah dvojčat v tom krutém světě aristokracie. Byla to kniha plná nečekaných zvratů, intrik. Během čtení jsem se dozvěděla věci, které jsem opravdu vůbec nečekala, že se stanou. Některé mě ani nenapadly.  To, že se proti sobě obrátí, jsem nějak čekala už od koupi knihy. Vůbec jsem tomu ale nechtěla věřit. “Vždyť jsou si tak blízcí!”, říkala jsem si. No, nakonec se z lásky stala nenávist.

Ještě mi ale nikdo neřekl, kdo jsou ty potvory za zdí.

Hodnocení: 93 %

Obsah: Dvojčata Carys a Andreus neměla nikdy vládnout Edenu. Díky jejich staršímu bratrovi, dědici trůnu, byla budoucnost království bezpečná.

Ale zdání – a soupeři – mohou klamat. Když krále Edenu a korunního prince zabijí vrazi, Eden zoufale potřebuje panovníka, ale posloupnost nástupnictví už není jasná. S vládnoucí radou, která se chystá získat moc, se Carys a Andreus potýkají pouze s jednou možností – účastnit se soudního procesu, který určí, kdo z nich je hoden vládnout království.

Jako bratr a sestra se Andreus a Carys vždy vzájemně chránili – před dvorem a před netvory, kteří číhali v horách za královskou zídkou. Střežili svá tajemství. Proces dědictví však zkouší vazby důvěry a rodiny.

Se svou zemí a rozdělenými srdci, Carys a Andreus zjistí přesně to, co každý udělá, aby získal korunu. Jak dlouho předtím, než se podezírání ustálí je žízeň síly dovede k nejvyššímu zradě?

IMG_4595IMG_4596IMG_4597IMG_4598

One thought on “RECENZE|Prokletý trůn od Joelle Charbonneau

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s