RECENZE |Warcross od Marie Lu

img_4829Název: Warcross
Autor: Marie Lu
Žánr: sci-fi
Počet stran: 320
Vydáno: CooBoo, 2018

Na Warcross jsem se těšila. Jako člověk, co hraje hry i jako čtenář. Bohužel jsem si nemohla pomoct a bála jsem se toho, že bude podobná, jako Ready Player One (recenze tu). Ze začátku to opravdu podobné bylo. Pak mi ale došlo, jak jsem se zmílila. Kniha mě naprosto pohltila.

Bavila mě akce, něco na způsob zakázané lásky i pátrání. Svět pohlcený hrou. V tom se trochu podobá knize, kterou jsem zmiňovala výše. Jenže tady nebyl konec světa. Naštěstí. Musím ale říct, že jsem se zamilovala do příběhu Emiky Chenové a chci vědět víc! A trochu si tajně přeju, aby jí to s Hideem Tanakou vyšlo. Ten konec mě ale trochu mrzí tak doufám, že se to v dalším díle vyjasní!

Trochu mi přijde, že jsem v určitých pasážích už dopředu tušila, jak to dopadne. Bylo to takový to tušení, kdy si říkáte: “A co kdyby…?” Neřekla jsem si na konci, že mě to překvapilo. Prostě jsem si nějak dala dvě a dvě dohromady.

Hodnocení: 89 %

Obsah: Warcross není jen hra, je to způsob života! Od autorky úspěšné série Legenda.
Herní fenomén Warcross je pro některé únikem z reality, jiní si díky němu přijdou na slušné peníze. Hackerka Emika je na mizině. Aby si přivydělala, zariskuje a nabourá se do mezinárodního turnaje ve Warcrossu. Jenže omylem se ocitne ve středu dění a přes
 noc se stane celebritou. Dokonce dostane od tajemného tvůrce Warcrossu nabídku, která se neodmítá. A tak Emika zamíří do Tokia, kde odhalí spiknutí, které by mohlo mít nedozírné následky.

img_4830img_4833img_4834img_4835

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s