RECENZE | Milion světů s tebou od Claudie Gray

img_5035Název: Milion světů s tebou
Autor: Claudia Gray
Žánr: sci-fi, pro děti a mládež
Počet stran: 400
Vydáno: CooBoo, 2019

Finále série Ohnivák je tu! Poslední díl jsem si opravdu užila. Během všech dílů jsem si postupně našla cestu k Paulovi, kterého jsem od začátku moc nemusela. Přišel mi takový “nic moc”, ale taky díky Marguerite jsem ho poznala lépe. Bavilo mě, že v každé dimenzi jsou jejich různé verze, které jsou ovlivněné různými rozhodnutími.

Trochu mě mrzela Paulova rozštěpená duše.  Jeho jiné životy ho ovlivňovaly, mnohdy spíše negativně. Bála jsem se, že už se k sobě nevrátí! No řekněte, to by byla tragédie. Občas jsem měla pocit, že se jim to nepovede, že jejich plán selže.

Občas jsem si trochu zaplakala, bála jsem se nejen o Marguerite, ale i o ostatní. Nemůžu stále uvěřit, že už je konec. Aspoň, že to dopadlo všechno dobře, nikdo nemá rád smutné konce. Autorka to napsala neuvěřitelně poutavě a čtivě. Její jazyk psaní mě opravdu baví!

Naposledy bych měla zmínit klasickou obálku, kterou má Ohnivákova série! Naprosto boží. Miluju jak je každý díl jinak barevný s jinými světy. Zároveň to ale vypadá stejně.

Obsah: Milion vesmírů. Milion nebezpečí. Jeden osud. Osud multivesmíru je v rukou Marguerite Caineové. Od té doby, co začala poprvé cestovat do jiných dimenzí s pomocí Ohniváka, vynálezu svých rodičů, stojí uprostřed multidimenzionálních problémů ona. Až nyní se dozvídá, jaké jsou skutečné plány prohnané Triad Corporation – že by nejlépe chtěli vymazat stovky vesmírů. Paul Markov vždycky byl na straně Marguerity, ale po posledním útoku Triadu se změnil a leží na něm stín tragédie. Snaží se to překonat, ale i když mu Marguerite pomáhá, seč může, nezdá se, že by někdy mohl být stejný jako dřív. Marguerite je tedy jediná, kdo může zabránit zničení multivesmíru. Jde o miliardy lidských životů. V sázce nikdy nebylo víc. A Triad navíc vynesl nejvyšší trumf: zlomyslnou a duševně narušenou Marguerite z jiné dimenze, která je vždycky o krok napřed.

Hodnocení:  87 %

img_5038img_5040img_5041img_5043img_5042

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s