RECENZE|Síla ohně od Cindy Williams Chima

img_5384Název: Síla ohně
Autor: Cinda Williams Chima
Žánr: fantasy
Počet stran:  400
Vydáno: #booklab, 2019

Tato kniha zaujme už svojí obálkou. Na první pohled se může podobat sérii Skleněný trůn od Sarah J. Maas. Byla jsem na ní neskutečně zvědavá, protože anotace zněla opravdu dobře.

Kniha byla celkem čtivá, ze začátku mě ale moc nezaujala. Děj se odehrával zároveň na dvou různých místech a vyprávěly to dvě různé postavy. Přišlo mi, že neustále čekám, kdy teda tu “sílu ohně” uvidím a poznám. Ptala jsem se, jak se teda sejdou?

Do knihy jsem se pořádně začetla asi až po polovině. Téměř mi přijde jako by se po polovině knihy autorka rozepsala a konečně se odvážila psát tak, aby zaujala. Konečně se děj nějak viditelně pohnul. Ke konci už jsem do toho byla vyloženě zažraná. Mrzí mě, že se ten název knihy objevil spíše až ke konci a já jako čtenář jsem nad tím musela trochu přemýšlet. Rozhodně chci ale vědět, co bude dál!

Obsah: Tento napínavý fantasy příběh se odehrává v Sedmiříší známém z autorčiny předchozí knižní série, avšak o generaci později. Je prostoupený temnou magií, nebezpečenstvími, z nichž tuhne krev v žilách, a dvěma nezapomenutelnými postavami, které se pohybují na tenoučké hraně mezi životem a smrtí.

Hlavními hrdiny jsou Adrian sul’Han, zvaný Ash, školený léčitel obdařený magickými schopnostmi a syn královny Fellsu a Nejvyššího kouzelníka, jenž hoří touhou pomstít smrt svého otce, a Jenna Blandelowová, dívka s podivným znamením, kterou její tajemní rodiče opustili brzy po narození. Jejich cesty se setkají v Ardenu. Spojuje je nenávist k bezcitnému králi. Podaří se jim krále odstranit a zabránit tak válce? A dojde jejich láska naplnění?

Hodnocení: 76 %

img_5385img_5392img_5393img_5395img_5394

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s