RECENZE|Zlatá klec od Vic Jamesové

img_5390Název: Zlatá klec
Autor: Vic Jamesová
Žánr: fantasy
Počet stran: 384
Vydáno: Fragment, 2019

Znáte ten pocit, když si představujete knihu trochu jinak? Jako první si samozřejmě čteme obsah, abychom věděli, jestli nás to bude bavit. Podle obsahu si vytvoříme nějaký “první dojem”, jak asi bude probíhat děj. Občas se může stát, že se ten náš dojem tak trochu liší se skutečností.

To se mi stalo u této knihy. Čekala jsem viktoriánskou Anglii plnou úžasné magie. Kouzelný svět. Nečekala jsem ale svět, který staví na typu koncentračních táborů. Svět, kde vládne “elita” s magií. Namyšlení floutci, kteří si myslí jak jsou skvělí, dokonalí a nadřazení ostatním lidem bez magie. Taky jsem si myslela, že to bude jenom jednodíl. Jako že nebude mít pokračování. Ten konec ale rozhodně uzavřený není a já jsem zvědavá, co bude dál.

Kniha byla opravdu čtivá a i když je to už chvíle od té doby, co jsem jí dočetla, celkem si jí pamatuju. Bavil mě příběh Luka. Strašně moc jsem chtěla vědět, jak to dopadne a jak se odtamtud vlastně dostane. Trochu jsem nechápala, jak je možný, že se malá holčička zakouká do dospělýho chlapa. Chápala bych patnáctiletou. Možná. Co jsem ale nečekala byl ten konec! Dva Mocní jsou členy odboje? To byl opravdu nečekaný zvrat.

Hodnocení: 91 %

Obsah: Dekadentní vize Anglie, ve které se mísí magie se syrovostí, láska s krutostí a intriky se statečností. První díl dystopické série.
Svět je v rukou Mocných. Díky magické Síle ovládají politiku, obchod, toky peněz i životy obyčejných lidí. Ti, kteří mezi elitu nepatří, musí nastoupit na desetileté nucené práce. V naději, že zůs
tanou pohromadě, chtějí Hadleyovi nastoupit do služby společně se svými třemi dětmi. V den odjezdu je však šestnáctiletý Luke poslán do jednoho z nejhorších pracovních táborů v zemi. Zbytek rodiny odjíždí do přepychové sídla Jardinů, nejmocnější rodiny v Anglii. Zatímco Luke přežívá ze dne na den, jeho sestry si užívají luxusu i nebezpečného přátelství se členy rodiny Jardinů. Všichni však stále myslí na jediné: jak uprchnout ze zlaté klece a být opět spolu…

img_5391img_5396img_5397img_5398

One thought on “RECENZE|Zlatá klec od Vic Jamesové

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s