RECENZE| Nikdynoc od Jaye Kristoffa

img_5884Název: Nikdynoc
Autor:  Jay Kristoff
Žánr: fantasy, dívčí romány
Počet stran: 448
Vydáno: CooBoo, 2019

Tato kniha předčila moje očekávání. Opravdu. Autor už na začátku upozorňuje, že se čtenářem nejedná v rukavičkách. Popisuje i některé ošklivé detaily, které mnozí autoři vynechávají.

Ze začátku jsem byla trochu zmatená. Jedna kapitola v kurzívě, pak to samé ještě jednou ale trochu jinak. Do toho všechny popisky pod čarou. Člověk první polovinu knihy zmateně hledá všechny hvězdičky, které mu unikly. Pak se to ale zklidní. Minulost, která je v kurzívě, se už neobjevuje tak často a postupně vymizí úplně. Popisky pod čarou se postupně taky skoro vůbec neobjevují. A vy čtete dál. Jste naprosto unešení dějem.

A pak se stane jeden zvrat, který jste opravdu nečekali. A potom další. Vám se v hlavě objeví jen jedna otázka: “CO?!” Tak nějak probíhalo moje čtení Nikdynoci. Ale těším se na druhej díl. Opravdu moc.  Strašně se mi líbí autorův nekonvenční styl vyprávění. S ničím se nes… nepárá.

Četlo se to opravdu báječně. Strany ubíhaly a já najedou byla v polovině. Pak ve tříčtvrtině. A pak byl konec. Popravdě jsem pak dostala trochu knižní kocovinu takže jsem hned nemohla začít číst něco jiného. Ale příběh jsem si užila. Opravdu to vtáhne do děje. A navíc… ta boží obálka?!

Hodnocení: 95 %

Obsah: Dcera popraveného zrádce Mia Corverová se ukrývá ve městě postaveném z kostí mrtvého titána. Vydává se na cestu, aby se stala učednicí nejobávanějšího a nejtajemnějšího sdružení vrahů v celé zemi – Rudé církvi. I když vyniká v použití jedů a zbraní, nemůže ji to zachránit před spiknutím, které se na ni v temnotě chystá. Dokáže ho odhalit včas, než ji dostihne, a pomstít se těm, kteří můžou za smrt jejího otce?

Dejte mi vědět do komentářů, jestli by vás zajímaly i recenze e-knih!

img_5889img_5891img_5890img_5894img_5892

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s