RECENZE |Série Stín krkavce od Anthonyho Ryana

 

img_6123

1.díl série

Název: Píseň krve
Autor: Anthony Ryan
Žánr: romány, fantasy
Počet stran: 624
Vydáno: Host, 2014

 

 

 

 

img_6130

 

2.díl série

Název: Pán věže 
Autor:
Anthony Ryan
Žánr:
romány, fantasy
Počet stran:
672
Vydáno:
Host, 2015

 

 

 

img_6135

3.díl série

Název: Královna ohně
Autor:
Anthony Ryan
Žánr:
romány, fantasy
Počet stran: 
688
Vydáno: 
Host, 2016

 

 

 

 

Jelikož jsem tuto sérii četla před dávnější dobou, rozhodla jsem se pro ní udělat hromadný článek. Četla jsem jí asi od konce května do konce července. Ze začátku jsem vůbec nechápala proč je to rozdělený do částí a proč tam pokaždý jsou ty “Vernierovy zápisky”.

Bavilo mě číst příběh o malém Vélinovi, kterého otec “odložil” do řádu. Chtěla jsem vědět jak se ocitl tam, kde byl předtím, než se to začalo vyprávět od začátku.  Byla jsem strašně zvědavá, co se z této knihy vyklube. Zajímal mě ten jeho život v řádu a jak se vypracuje. Jak se z něho stane ta osoba hned na začátku?

Jakmile jsem dočetla první díl, hned jsem se vrhla na druhej. Bylo to tak napínavý! V druhém dílu se ale přidaly další postavy, které vyprávěly příběh a já v tom zase měla guláš. Ale bavilo mě to. Četlo se to opravdu dobře. Jediný problém byl, že každý díl mám minimálně 600 stran. Když to sečtete, je toho po třech dílech opravdu hodně.

Třetí díl mě bavil méně. Četla jsem to vlastně jen ze zvědavosti, jak to dopadne. Občas jsem se k tomu musela nutit. Celé dva poslední díly čtete vlastně příběh plný válek a bojů. Je to trochu jiné čtivo, než čtu normálně. Autor ovšem dokázal překvapit novými skutečnostmi, které mě donutily se aspoň myšlenkově vrátit do děje prvního dílu.

Hodnocení: 93 %

1. díl: Vélin Al Sorna, zasvěcený Šestému řádu, byl od útlého dětství cvičen k boji a zabíjení ve službách víry. Řád se stal jeho jedinou rodinou. Vélinův otec byl rytířem krále Januse, panovníka sjednocené říše. Vélinovo rozhořčení, že ho otec zbavil jeho práv a v pouhých deseti letech ho nechal na prahu Šestého řádu jako nalezence, nezná mezí. Během pobytu v řádu se navíc doslechne podivné zvěsti o své matce, na niž si téměř nevzpomíná. Postupně také odhaluje důvody, které jeho otce vedly k tomu, že ho řádu svěřil. Ale jedna pravda je důležitější než všechny ostatní: Vélina Al Sornu čeká budoucnost, kterou má teprve pochopit. Budoucnost, která změní nejen říši, ale také celý svět.

2. díl: Tváří v tvář hrozbě musí i ta nejzdráhavější ruka nakonec pozvednout meč.
Vélin Al Sorna je unavený z války. Ve službách Království a Víry bojoval v bezpočtu bitev. Odměnou mu byla ztráta lásky, smrt přátel a zrada krále. Po pěti letech v alpiranském žaláři touží jen po návratu domů, odhodlaný, že už nikdy nebude zabíjet
.
Reva plánuje, že Vélinovi na uvítanou vrazí kudlu do zad. Zničil její rodinu i její život. Nic ji neodradí od krvavé pomsty — dokonce ani hrozba vpádu největšího nepřítele, jakému kdy Království čelilo.
Ale jakmile vzplanou válečné ohně, z protivníků se stávají spojenci a pravda se mění v lež. Pokud chce Reva zachránit Království, musí přijmout budoucnost, jakou si nepředstavovala — a Vélin se musí ponořit zpět do minulosti, kterou by nejradši pohřbil

3. díl: Vélin Al Sorna musí pomoci vrátit Říši Královně.
Po boji o holý život má královna Lyrna za úkol odrazit vpád volarské armády a znovu dobýt nezávislost Sjednoceného království. Aby dosáhla svých cílů, musí udělat víc než jen shromáždit své věrné příznivce. Musí se spojit se silami,
které jsou jí odporné, a přivést vál
ku k branám nepřátel.
Zajistit vítězství má Vélin Al Sorna, avšak jeho cesta je plná obtíží. Volarská armáda má na své straně tajemného Spojence, který svým služebníkům nabízí nepřirozeně dlouhý život. Pokud má království zvítězit, musí Vélin Al Sorna Spojence zničit. Jenže porazit protivníka, jehož není možné zabít, je téměř nesplnitelný úkol, zvlášť když Vélinova píseň krve, mystická síla, která z něj udělala takového bojovníka, zlověstně umlkla…

img_6125img_6126img_6127img_6128img_6129img_6131img_6132img_6133img_6134img_6137img_6138img_6139

One thought on “RECENZE |Série Stín krkavce od Anthonyho Ryana

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s