RECENZE | Království popela od Sary J. Maas

img_6296Název: Království popela
Autor: Sarah J. Maas
Žánr: fantasy, dívčí romány
Počet stran:  976
Vydáno: CooBoo, 2019

Tak na tuhle krásku jsem se těšila snad od podzimu 2018! Když mi kamarádka řekla, že vyjde až v srpnu 2019, myslela jsem si, že se nedočkám. Tak dlouho! Ale čekání už je za námi, kniha je vydaná i v Česku a většina už má přečteno. Erilea je zpět!

Chytlo mě to už od prvních pár řádků! Nekecám! Řekla jsem si, že se do ní jen podívám a čtení si nechám na později. No… trochu mi to nevyšlo a já už po chvíli měla přečteno nějakých 30 stran.  Bylo to neskutečně napínavé čtení! V jednu chvíli to vypadalo tak, ve druhou jinak. Musím to autorce uznat, že nás nechala napnuté jako kšandy! Přiznám se, že mi ukáplo i pár slz.

Opravdu skvělý díl. Neskutečně čtivý. Moc mě bavil a je mi líto, že už je konec. Doufám, že se dočkáme nějaké novely, jako u Dvorů.

Hodnocení: 98 %

Obsah:  Aelin riskovala vše, aby zachránila svůj lid a lidi, které miluje. Zaplatila za to strašnou cenu a teď je uvězněna v kovové rakvi a mučena. Pouze vědomí, že na ní závisí osud všech, jí brání v tom, aby podlehla. Aedion a Lysandra zůstávají poslední, kteří brání Terrasen před naprostým zničením. Chaol, Manon a Dorian jsou roztroušeni po celém kontinentu a musí sami volit cestu k naději na spásu. Až se všechny cesty spojí, čeká je velká bitva.

img_6299img_6300img_6301img_6302img_6303img_6304

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s