RECENZE | Zrada vítězů od Marie Rutkoski

img_6434Název: Zrada vítězů
Autor: Marie Rutkoski
Žánr: fantasy, dívčí romány
Počet stran: 384
Vydáno: Fragment (ČR), 2019

Druhý díl ze série Kletby vítězů (první díl zde) jsem měla napjatě vyhlídnutý od doby co vyšel. Nějak jsem to ale odkládala. Protože já většinou jakmile vlezu do knihkupectví, odnesu si minimálně dvě knížky.

Nakonec jsem ale neodolala.  Samozřejmě jsem si neodnesla jenom tuto knihu. Proč taky, když už tam jsem, že jo? U této série mě baví vzhled stránek. Jak jste si mohli všimnou již v první dílu, čísla stránek v zápatí i text v záhlaví je otočen. Je to malý detail, který se jim podle mého názoru velmi povedl. I obálka se jim vydařila.

Teď už k samotnému ději – dva hlavní hrdinové se kolem sebe motají nadále. Trochu mě ale mrzí, že tam nebylo zapojeno více romantiky. Tento díl mi přišel spíše jako pletichaření a politika. Kestrel se i v tomto díle snaží udělat dojem na svého otce. A naprosto zbytečně.

Četla se dobře, ale více mě bavil díl první. Určitě jsem ale nečekala, že to skončí takhle. Rozhodně se těším na třetí díl.

Hodnocení: 81 %

Obsah: Zrada má řadu podob. Každá z nich někoho bolí, kvůli některým se i umírá…
Kestrel svolila ke sňatku s korunním princem a zajistila tak herranskému lidu svobodu a územní autonomii. Sama se však ocitla ve zlaté kleci císařského paláce. Svoje nové postavení ovšem hodlá maximálně využít. Chce změnit kruté válečné taktiky svého
 národa a tak se bez Arinova vědomí stává tajnou informátorkou herranského mistra špionáže. Pouští se do nebezpečné hry, za kterou hrozí trest nejvyšší – smrt.
I když je skvělá lhářka, po čas přestane mít své intriky pod kontrolou a věci se jí začnou vymykat z rukou.
Vymyslí Kestrel způsob, jak neztratit svoji čest a svou lásku, aniž by zároveň nezradila císaře, otce a celý svůj národ?

img_6435img_6436img_6437img_6438img_6439

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s