RECENZE | Wildcard od Marie Lu

img_7904Název: Wildcard
Autor:
Marie Lu
Žánr:
sci-fi, pro děti a mládež
Počet stran:
320
Vydáno:
CooBoo, 2019

Na tuhle knížku jsem se těšila jak malá! Chvíli sice trvalo, než jsem se k ní dostala… Znáte to. K Vánocům si naporoučíte bambilion knížek, který vám pak ležej v pokoji nebo v knihovně. Samozřejmě je nestíháte tak rychle přečíst a nevíte, kterou první.

Druhý díl ze série Warcross mě dostal! Zažrala jsem se do ní takovým způsobem, že jsem četla téměř v každé volné chvíli. A musím říct, že by mi rozhodně nevadilo, kdyby měla ještě třetí díl. Toho, se nedočkáme. Na druhou stranu by to pak mohlo bejt děsně natahovaný, pokud by to byla trilogie. Ale strašně mě to bavilo!

Akce od začátku do konce. O překvapení nebyla nouze a v jednu chvíli jsem nevěděla kdo je ten dobrej a kdo špatnej. Opravdu. Nechci vám tu nic vyspoilerovat. Postavy autorka krásně vykreslila, svět dával perfektní smysl. Zjistili jsme trošku něco i o ostatních postavách a jejich minulosti. Dalo to příběhu takovou tu dynamičnost. A ten konec?! No, uvidíte sami. Rozhodně se máte na co těšit. Je to lepší, než jednička!

Kromě akce musím ocenit také vztah Emiky a Hidea, který je postaven až na druhou kolej. Není tam tolik romantiky a takovejch těch “cukrbliků” a za to dávám palec nahoru. Nevím, jestli by se sem klasická slaďárna hodila.

Hodnocení: 87 %

Obsah: Emika Chenová z warcrossového šampionátu jen sotva vyvázla životem. Teď, když už ví, co se doopravdy skrývá za Hideovým novým algoritmem NeuroLinku, už nemůže věřit tomu jedinému člověku, ke kterému vždycky vzhlížela. K tomu, kdo měl být na její straně.
Aby Hideovy plány zastavila, spojí se s Fénixovými jezdci… a brzy zjist
í, že v neony osvětlených ulicích Tokia se skrývá nová hrozba. Někdo na Emičinu hlavu vypsal odměnu, a tak je její jedinou šancí na přežití spolupráce se Zerem a jeho nemilosrdnou skupinou Černoplášťů. Brzy však vyjde najevo, že ani Zero není takový, jakým se zdá, a jeho ochrana má svou cenu.
Emika musí čelit zradě i hrozbě budoucnosti bez svobodné vůle. Jak daleko zajde, aby zničila muže, kterého miluje?

img_7907img_7915img_7917img_7919img_7921img_7922

3 thoughts on “RECENZE | Wildcard od Marie Lu

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s