RECENZE | Furyborn od Claire Legrand

img_7910

Název: Furyborn
Autor:  Claire Legrand
Žánr: fantasy, pro děti a mládež
Počet stran: 520
Vydáno: King Cool, 2019

Od té doby, co tato kniha vyšla, jsem na ní byla děsně zvědavá! Moje hlavní otázka byla, proč je sakra zabalená? Odpověď jsem dostala hned, jak jsem jí rozbalila. Kniha má sametovej přebal! Tak příjemnej a krásnej.

Už na začátku jsem byla trošku zmatená. Kniha totiž začíná koncem. Tak trošku. Obě královny, jak sluneční tak rudá, jsou ale nějak propojený. Jinak by to nebyly zrovna ony hlavní postavy! Autorce se podle mého názoru povedl strašně napínavý a spletitý příběh. Který však funguje. Motivace postav a to, co je pohání je zde naprosto jasné.

Začetla jsem se do toho neskutečně. Děj mě bavil a na to, jak je kniha tlustá, jsem ji přečetla celkem rychle, podle mého názoru. Svět dával smysl a o překvapení nebyla nouze. Líbilo se mi, jak za polovinou knížky jednotlivé postavy a jejich děj začal do sebe zapadat.

Pohledy obou postavy byly krásně rozdělené a přehledné. Jediná věc, která mi na tom vadila, byly chyby ve jménech. Stalo se to asi jenom dvakrát, ale autorka zaměnila jméno Rielle s Elianou. Prostě si to spletla, chápu, stane se to. Rozhodně to však nemění můj názor na celou knížku. Těším se na druhý díl! Rozhodně si to přečtěte.

Hodnocení: 79 %

Obsah: Furyborn je první díl bestsellerové trilogie Empirium. Neuvěřitelně originální fantasy, které by vám rozhodně nemělo uniknout, vypráví příběh dvou nezávislých mladých žen, které od sebe dělí celá století a které mají moc zachránit svůj svět. A nebo ho zničit.

Když útočníci přepadnou jejího nejlepšího přítele, Rielle Dardenne riskuje všechno, aby ho zachránila. Aby prokázala, že je jednou z prorokovaných královen – královny světla a královny krve – musí jako královna Slunce podstoupit sedm magických, elementárních zkoušek. O tisíc let později je královna Rielle pro Elianu Ferracoru jen pohádkou. Do momentu než se sama zaplete do kosmické války a než se jejich příběhy navzájem propletou.

img_7914img_7923img_7924img_7925img_7926img_7927img_7928

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s