RECENZE | Ve stínu hvozdu od Naomi Novik

img_8060Název: Ve stínu hvozdu
Autor: Naomi Novik
Žánr: fantasy, pro děti a mládež
Počet stran: 488
Vydáno: Host, 2019

V rámci společného čtení s mojí kamarádkou ze Zápisníku spisovatelky jsem četla stand-alone fantasy Ve stínu hvozdu. Řekla jsem si, proč ne. V tu chvíli jsem četla Metro 2035 a řekla jsem si, že od něj asi potřebuju pauzu.

A měla jsem pravdu. Hvozd mě neskutečně chytil a já se zamilovala do příběhu Agniezsky. Z věčně ušpiněné šmudly se stala něčím jiným. Lepším. Zbožňuju tento příběh a vývoj jeho postav. Jedna z mála knih, kde není hlavní postava nejlepší a nejkrásnější. Autorce se povedlo Agniezsku vykreslit tak, že se do ní čtenář téměř hned zamiloval.

Nebyla nouze o překvapení. Byla jsem neustále překvapována novými souvislostmi. Napětí stoupalo. Knížka ubíhala a ani jsem se nenadála a byla jsem na konci. I když mě to neskutečně bavilo, jsem ráda že nemá víc dílů. Podle mého názoru by to té knížce spíš uškodilo. Byla to příjemná změna číst něco, u čeho víte, že končí.

Hodnocení: 91 %

Obsah: Agnieszka miluje své domovské údolí, klidnou vesnici, lesy a průzračnou řeku. Ale na hranici stojí zlověstný Hvozd plný zlomyslné moci, jehož stín tíživě padá na její život.
Aby zlé síly zůstaly v Hvozdu, spoléhají Agniežčini lidé na chladného a vypočítavého čaroděje známého pod jménem Drak. Ten však za svou pomoc vyžaduj
e hrozivou cenu: každých deset let mu musí jít sloužit jedna mladá žena, což je osud téměř stejně hrozný, jako kdyby propadla Hvozdu.
Další volba se rychle blíží a Agnieszka má strach. Každý ví, že tentokrát si Drak vezme Kasiu — krásnou, hodnou, statečnou Kasiu, Agniežčinu nejdražší přítelkyni, která je vším, čím Agnieszka není. A neexistuje způsob, jak ji zachránit. Ale když Drak konečně přijde, překvapivě si vybere někoho jiného.

img_8061img_8062

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s