RECENZE |Podlý král od Holly Blackové

img_8184Název: Podlý král
Autor: Holly Blacková
Žánr: fantasy, pro děti a mládež
Počet stran: 336
Vydáno: CooBoo, 2019

Druhý díl Krutého prince (recenze zde) navázal na díl první několik měsíců po skončení. I přes počáteční zmatení kdo je kdo, mě to chytlo celkem rychle. Musím říct, že rozjezd byl lehce pomalý, rozhodně to ale vynahradil zbytek děje!

O překvapení nebyla nouze. Bavilo mě zjišťovat nové informace společně s Jude. Celkem jsem jí fandila, protože přece jenom člověk ve světě elfů to nikdy nemá lehké. Ale ten konec! Vážení… ten konec mě dostal nepřipravenou.

Postavy neskutečně dobře vykreslené a děj opravdu gradoval. Ke konci už jsem knihu nedokázala odložit, potřebovala jsem vědět, jak to dopadne. Příběh byl zajímavý a čtivý. Miluju tento svět – je jiný. Elfové výjimečně nejsou hodní, láskyplní, ale krásní, krutí a becitní. Netrpělivě očekávám další díl. Musím vědět jak to celé skončí!

Hodnocení: 93 %

Obsah: První lekce zní: zatvrď se. Poté co vyšlo najevo, že Doubek je ve skutečnosti dědicem vílího trůnu, musí Jude svému bratříčkovi zajistit bezpečí. A právě jen kvůli tomu k sobě připoutala podlého prince – teď už krále – Cardana a stala se šedou eminencí tahající za nitky celé říše. I kdyby se Cardan nechal snadno ovládat, bylo by pro ni těžké stále proplouvat bouřlivými vodami proměnlivé politiky a spojenectví vílího království. Král ale navíc dělá všechno, co je v jeho silách, aby ji ponížil a zesměšnil, ačkoli je lidskou dívkou stále fascinovanější. Když začne být jasné, že se Jude někdo v jejím bezprostředním okolí chystá zradit, ohrozit její život a životy všech, které miluje, musí smrtelnice odhalit, kdo jí jde po krku. Dokáže se navíc vyrovnat s komplikovanými city, které chová ke Cardanovi?

img_8190apc_0009apc_0010apc_0011apc_0012apc_0013apc_0014

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s