RECENZE | Prokletý trůn 2: Rozdělené království

Název: Rozdělené království
Autor: Joelle Charboneau
Žánr: fantasy
Počet stran: 272
Vydáno: Fragment (ČR), 2019

Druhý díl Prokletého trůnu je na světě už od loňska. Jenže knihy v “to read” komínku se neustále kupí a knih ve čtečce přibývá. Toto jsou moje resty ještě z Vánoc. Nebrání mi to v tom nakupovat další.

Tato kniha měla trochu pomalý rozjezd. Potom, jak skončil minulý díl (recenze zde), jsme myslím byli všichni zvědaví, co bude dál. Cesty Carys a Andrease, dvojčat, se rozdělily. Tomu taky napovídá podnázev knihy – Rozdělené království. Nechci zabíhat do velkých detailů pro ty, kteří knihu ještě nečetli.

Carys má v plánu nasbírat síly a vrátit se zpátky domů do Větrného paláce a vzít si svou korunu. Líbí se mi vývoj, kterým prošla, aby se mohla vrátit do Zahradního města. Nic samozřejmě není zadarmo. Ani Andreas není pozadu a zjišťuje, co, proč a jak udělala Carys při jejich následnických zkouškách. Každý z nich se musí něco naučit. Oba na konci knihy byli určitě jiní. Byli lepší? To se musíte rozhodnout sami za sebe.

Gradace děje byla podle mého názoru lehce pomalejší. To naznačoval i pomalejší začátek. Ničemu to ale nevadilo. Kniha je čtivá a určitě stojí za vaši pozornost. V druhé polovině děje společně s hlavními postavami zjišťujeme další kousky informací. Celkem zásadní informace. I přes to, se mnou nijak neotřásly. Byla jsem překvapená, to ano. Více mě ale dostal ten konec. Že si autorka nechávala ty třešničky až opravdu na poslední stránky knihy?

Jaký je můj verdikt? Kniha mě bavila a rozhodně doporučuji pro ty, co se rozhodují, jestli tomu druhýmu dílu věnovat čas.

Hodnocení: 91 %

Obsah: Zkoušky ctnostného následnictví skončily. Princezna Carys je mrtvá a na trůn usedl princ Andreas. Jeho sen o vládě se stal skutečností. Ale stálo to za to? Cítí silné výčitky za to, co udělal, navíc obliba jeho sestry mezi lidmi stále roste. Kdyby tušil, že Carys navzdory všeobecnému přesvědčení přežila! Skrývá se v divočině a s tím, jak postupně sílí, roste i její odvaha vrátit se zpět do Větrného paláce a vypořádat se s bratrovou zradou…

Jak se vám tato knížka líbila?

Fotografie: Verča z Pravého momentu (odkaz)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s