Jaké knihy mám na svém hledáčku?

S blížícími se Vánocemi začíná spousta lidí pokukovat po dárcích pro své nejbližší. I přes to, že jsou v dnešní době podmínky lehce ztížené, přináším Vám své podzimní tipy na nové nebo připravované knížky.

Boháč z Park Avenue

Boháč z Park Avenue:

Klasickým slaďákům není nikdy konec! Na pár knih od jedné z autorek jsem si dělala zálusk před nějakou dobou, ale sešlo z toho. Na tuto knihu se ale těším! Dámy, přiznejte se! Že v tom nejsem sama, kdo rád čte tyto erotický romány?

Obsah: Začalo to jako obyčejný den. Pak přišla drobná autonehoda. Chlap, s kterým jsem se srazila, řídil drahý vůz a byl naprosto okouzlující. Bohužel to byl také naprostý pitomec. Pohádali jsme se, kdo za to může, a jak už to tak chodí, počastovali jsme se spoustou jmen.

Nakonec přijela policie a my jsme se vydali každý svou cestou. Zbytek vyřídí pojišťovny. Spěchala jsem na pracovní pohovor — na toto místo jsem se těšila.
Mé nadšení se změnilo ve zklamání v okamžiku, kdy se objevil člověk, který se mnou měl pohovor provádět. Byl to chlap od té nehody.
A kruci!
Jasně, takže to místo nedostanu.
Jenže já jsem ho opravdu chtěla. Nechtěla, potřebovala. Potřebovala jsem cokoliv, co mě vytáhne z mého současného zaměstnání a zpět k práci s dětmi.
A tak, přestože byl Hollis LaCroix stejně nepříjemný, jako byl pekelně hezký, šla jsem za ním a prosila, aby mi dal šanci.
K mému překvapení mě pověřil péčí o svou problémovou neteř. Tak aspoň nebudu muset řešit jeho přitažlivost. Nehodlala jsem ohrozit svou práci ani silné pouto, které se mezi Hailey a mnou vytvořilo. Ale odolávat magnetismu mezi námi dvěma nebylo vůbec jednoduché. (A k tomu ta naše malá hra se spodním prádlem — neptejte se.)
Začali jsme spolu nevinně flirtovat — až se to nakonec stalo.
Takže zkrátka příběh, kdy jsme se do sebe zamilovali a žili šťastně až do smrti?
Jenže život vás vede hodně křivolakými cestičkami.
Tu naši jsem rozhodně nečekala.

Vychází: 19. 11. 2020

Na co slova nestačí

Na co slova nestačí: Předchozí díl jsem již četla, jmenoval se Dopisy ztraceným. Kniha mě moc bavila a na toto volné pokračování se moc těším! Knihu již najdete v knihkupectvích (tedy v těch onlinových).

Obsah: Volné pokračování bestselleru Dopisy ztraceným o sdílení těch nejtajnějších pocitů Rev Fletcher bojuje s traumaty z minulosti. S adoptivními rodiči po boku se mu to daří… ale s dopisem od jeho násilnického otce se vše vrátí. Emma Blueová radši programuje vlastní počítačovou hru, než aby čelila rozpadajícímu se manželství svých rodičů. Jenže ji kontaktuje online troll, kterého se začne bát. Když se Rev a Emma potkají, zatouží sdílet svá tajemství. Věci však začnou být nebezpečné – a jejich vzájemná důvěra projde tím nejtěžším testem.

January a Deset tisíc dveří

January a deset tisíc dveří:

Na tuto novinku jsem slyšela spoustu pozitivního ohlasu! Názvem i obsahem připomíná různé fantazijní pohádky. Toto sice pohádka nebude, ale i tak se na ni těším.

Obsah: Když člověk vstupuje do dveří, musí mít odvahu vidět druhou stranu. Slova a jejich významy hrají ve světě důležitou roli. Tvarují a mění realitu pomocí té nejstarší alchymie… January je ztělesněním zvědavosti. A když se ocitne v rozsáhlém sídle bohatého pana Locka, cítí se jako jedna z podivných hraček a pokladů, které zdobí jeho chodby a síně: oprašovaná, pečlivě udržovaná, z větší část ignorovaná a taky úplně jinde, než by měla být. Potom ale objeví podivnou knihu. Knihu s vůní jiných světů, která vypráví příběhy tajných dveří, lásky, dobrodružství a nebezpečí. Každá její stránka January odhaluje další a další nemožné pravdy o světě a dívka v nich objeví také příběh úzce propletený s jejím vlastním životem. Bohaté a propracované vyprávění o neskutečných cestách, nezapomenutelné lásce a nikdy nekončící síle příběh

Vychází: 19.11. 2020

Spát v moři hvězd - Kniha I.

Spát v moři hvězd:

Christopher Paolini je známý zejména svojí sérií o Dračích jezdcích. Po několikalaté pauze vydal knihu Poutník, čarodějnice a červ, která navazovala na původní sérii. Na novou sérii z prostředí Vesmíru se opravdu těším! Naváže na svůj úspěch s Odkazem Dračích Jezdců, nebo to bude propadák? Já mu ale věřím.

Obsah: Měl to být rutinní průzkum neobydlené planety. Ale když pod povrchem neznámého světa narazí xenobioložka Kira Navárezová na pozůstatek mimozemské stavby, změní to navždy nejen ji, ale i chod lidských dějin. Hrůzy i zázraky prvního setkání s novým druhem, monumentální bitvy o osud lidstva a nejvzdálenější kouty galaxie – to je budoucnost, která Kiru čeká, když se rozhodne odhalit pravdu o tajemné mimozemské civilizaci.

Vychází: 10. 11. 2020

Kosti Mraza

Kosti Mraza:

Musím se přiznat, že naši domácí tvorbu moc nečtu. Toto dílo mě však zaujalo nejen názvem, ale i zajímavou obálkou. Na instagramu ji vídám taky nějaký ten pátek… povedlo se jim to mě nalákat. Knihu již najdete v knihkupectvích.

Obsah: Siva dokáže přežít i ty nejtužší zimy. Je totiž jednou z Dětí Mraza… vlastně byla. Její lid byl vyhlazen, ona jediná zůstala. Teď musí žít mezi vrahy svých nejbližších a čelit požadavkům kněžky Jedwigy, které ji dovedou až do vězení. Tam potká Bogobora – tvora, kterého kletba připravila o vlastní vůli a nutí ho zabíjet – a uzavře s ním dohodu. Společně se vydají hledat kosti Mraza, mocný artefakt, který může zabránit Jedwize otevřít bránu samotné Nicoty a zničit severní království, jedno po druhém. Podaří se jim najít pozůstatky boha a zkáze zabránit?

Devátý spolek

Devátý spolek:

Leigh Bardugo je jedna z mých oblíbených autorek. Kromě série Griša (a knihy Trnitá řeč) jsem od ní četla sérii Šest vran i Zjizveného krále. Grišu bych dočíst měla, ale toto mě zajímá! Román pro dospělé? Sem s tím! Knihu najdete v knihkupectvích.

Obsah: Královna young adult debutuje s mystery románem pro dospělé! Alex Sternová je jiná než ostatní prváci na Yale. Jako jediná přežila děsivý, dosud nevyřešený masakr, a ačkoliv nedokončila školu, dostala nabídku na této prestižní univerzitě studovat. Volná vstupenka mezi elitu má ale háček. Během studia musí monitorovat podezřelé aktivity yaleovských tajných spolků – organizací, mezi jejichž členy patří slavní, bohatí a vlivní lidé minulosti i současnosti. Když v kampusu najdou mrtvou dívku, ona je jediná, kdo nevěří líbivě učesanému vysvětlení, se kterým přišla policie. Alex totiž moc dobře ví, že tajné spolky jsou hrozivější a podivnější, než si kdo vůbec umí představit. Zahrávají si se zakázanou magií. Oživují mrtvé. A jejich kořistí se někdy stávají i živí…

Na co se těšíte vy? A jaká velká je vaše hromádka knih k přečtení? Pochlubte se do komentářů.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s