RECENZE | House of Earth and Blood od Sarah J. Maas

Název: House of Earth and Blood
Autor: Sarah J. Maas
Žánr: fantasy
Počet stran: 816
Vydáno: Bloomsbury, 2020

Pozn.: tato kniha vyšla pod názvem Rod země a krve v nakladatelství CooBoo.

Sarah J. Maas, královna fantasy již vydala dvě úspěšné série – Skleněný trůn a Dvůr trnů a růží. Obě série zdobí moji knihovnu a mají svoji vlastní poličku. Na tuto novou knihu jsem se těšila jako malá, protože se tato autorka stala jednou z mých velmi oblíbených.

Původně jsem chtěla čekat, až se k této knize prokoušu těmi, které jsem koupila před ní. Terka ze Zápisníku spisovatelky mě ale přemluvila, ať se s ní přidám do společnýho čtení. Tak jsem pár knih přeskočila a vůbec toho nelituju.

Kupovala jsem si anglickou verzi, protože jsem se jednoduše nemohla dočkat. Ze začátku jsem četla pomalu, protože nejsem zvyklá číst knihy v angličtině. Jazyk byl ale jednodušší tak mi to nedělalo problém. Z počátku jsem měla zmatek ve jménech. Když jsem přečetla prvních asi 80 stran, zažrala jsem se do ní. Neskutečně. Půlměsíční město mě pohltilo. Bryce Quinlandová společně s jejím společníkem Huntem Athalarem mě pohltili. Zamilovala jsem se do obou. Detektivkám moc neholduju, ale tato detektivní fantasy mě opravdu bavila. V knize nebyla nouze o nečekané zvraty a odhalení, které jsem opravdu neočekávala. Když už jsem si myslela, že vím co se stalo, Maasová hodila další bombu a já zůstala zírat. Doslova.

Příběh krásně gradoval a s tím se stupňovala i moje začtenost. Zhruba od poloviny knihy jsem u toho seděla prakticky nonstop protože mě kniha pohltila. Posledních 300 stran jsem přečetla za jediný den. V angličtině… A to jsem první den za hodinu přečetla těch stran asi sedm. A v posledních cca 100 stranách mě dvakrát rozbrečela. Dvakrát! A ten konec byl famózní. Úžasný. DOKONALÝ!

Knihu určitě doporučuji. Překousněte ten začátek a já vám zaručuji že ji nedáte z ruky.

Hodnocení: 100 %

Obsah: Bryce měla perfektní život, skvělou práci a na programu jeden legendární večírek za druhým, jenže pak démon zavraždil její přátele a ona zůstala sama a zlomená. Když údajný zabiják skončí za mřížemi, ale zločiny pokračují, Bryce se pustí do vyšetřování. A hodlá se pomstít. Spolu s Huntem, padlým andělem obdařeným brutální silou, sestoupí do podsvětí města, které rozežírá temnota. Dokážou se zlu postavit dřív, než pohltí vše, na čem jim kdy záleželo?

Content: Half-Fae, half-human Bryce Quinlan loves her life. Every night is a party and Bryce is going to savour all the pleasures Lunathion also known as Crescent City has to offer. But then a brutal murder shakes the very foundations of the city, and brings Bryce s world crashing down. Two years later, Bryce still haunts the city s most notorious nightclubs but seeking only oblivion now. Then the murderer attacks again. And when an infamous Fallen angel, Hunt Athalar, is assigned to watch her every footstep, Bryce knows she can t forget any longer. As Bryce and Hunt fight to unravel the mystery, and their own dark pasts, the threads they tug ripple through the underbelly of the city, across warring continents, and down to the deepest levels of Hel, where things that have been sleeping for millennia are beginning to stir…

One thought on “RECENZE | House of Earth and Blood od Sarah J. Maas

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s