RECENZE | Město duší od Martiny Čekalové

Název: Město duší
Autor: Martina Čekalová
Žánr: fantasy
Počet stran: 328
Vydáno: Fragment (ČR). 2019

Musím se k něčemu přiznat. Nečtu český autory a ve vlastních příbězích nepoužívám česká jména. Asi jsem si k tomu nevytvořila vztah. Možná mě nebaví příběhy, o kterých čeští autoři píšou. Když jsem ale viděla anotaci k této knize, zaujala mě. A rozhodla jsem se ji zkusit.

Tato autorka píše jinak, než ostatní naši autoři. Její styl psaní, duše samotného příběhu se podobá tomu, co hledám u zahraničních autorů. Popravdě jsem nečekala, že se do této knihy tak začtu. Bavil mě příběh a líbí se mi jeho idea – že má člověk svou duši. Duši, která odráží jeho pocity a stav jeho mysli. A že někteří je dokážou ovládat.

Musím přiznat, že jsem se zmiňovanými dušemi měla na začátku problém. Nedokázala jsem si představit, jak vypadají. Jsou to tedy jen nehmotné fleky, nebo mají tvar zvířete? Po chvíli jsem si v tom udělala jasno. Kniha mě opravdu chytila. Text byl čtivý a děj ubíhal. Fandila jsem Raven a doufala jsem, že jí vše vyjde. A ten konec, ten mě překvapil. Takovou bombu jsem doopravdy nečekala. Musím souhlasit s některými názory, že je tento příběh trochu podobný sériím jako Divergence, nebo Hunger Games. Podle mě to ničemu ale nevadí.

Celý děj příběhu byl protkán takovými lehkými náznaky, ze kterých měl čtenář jen více otázek. Fakt by mě zajímalo, kdy se dozvíme víc. Těším se na další díl této dvoudílovky! Je to příjemná oddechovka a moc se mi to líbilo.

Hodnocení: 87 %

Obsah: Dovedete si představit, že ve světě, kde vládne přetvářka a faleš, existuje společnost, ve které je zakázáno skrývat své emoce? Kde nemůžete zatajit své pravé já?
Přísně střežený vládní experiment, jehož cílem bylo lépe pochopit lidský imunitní systém, se zvrtnul. Proto bylo postaveno město, které není na žádné mapě, řídí se jinými zákony než venkovní svět a opustit jeho pomyslné hranice je pro jeho obyvatele mnohem těžší, než se na první pohled zdá. Mé jméno je Raven a v tom městě žiju. Jsem součástí komunity, která měla zůstat celému světu utajena. Ale tenhle plán nevyšel…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s