RECENZE |Krutý princ: Královna ničeho od Holly Blackové

Název: Královna ničeho
Autor: Holly Blacková
Žánr: fantasy
Počet stran: 360
Vydáno: CooBoo, 2020

Už po třetí se vracíme do jiného světa. Je to svět krutosti, omámených smyslů, ale hlavně víl. Připomeňme si, jak skončil minulý díl. Jude Duratová, Nejvyšší královna víl, byla vyhnána z vlastní země. Potom, co ji Nejvyšší král Cardan vysvobodil z podmořského království, byla nucena se vrátit do světa lidí. Zradil ji. Objeví se Taryn, její dvojče a Jude je nucena se vrátit do Elfhame, které prožívá krušné časy.

Taky máte tak rádi tento pokřivený svět víl? Nevím proč, ale něco mě na nich vábí… heh. Líbí se mi představa víl, které nejsou jak z nějaké pohádky. Jsou kruté, tajnůstkářské a nepředvídatelné. Nemůžou lhát. Proto mě tato série tak okouzlila už od prvního dílu – Krutého prince. Musím říct, že třetí díl začíná velmi dobře. Jude, Vivian a Doubek si v poklidu žijí v lidském světě. Snaží se působit jako lidé se vším všudy – i s placením nájmu. Což není snadný úkol, když nemáte ani rodný list. Nebo jste oficiálně mrtví. Nechci zabíhat do detailu a vyzradit nějaký spoiler.

Neustále mám pocit, že Cardan je přece hodnej kluk. Že to vyhoštění tak nemyslel. Jeho činy, nebo aspoň to, co vnímá Jude, mě bohužel utváří v opak. Uběhne několik stran a zase se stane něco, co mě totálně vykolejí a usvědčí mě v tom, že to je přece hodnej kluk… Po nějaké době nevím, co si mám myslet. Jsem zmatená, stejně, jako Jude. Nemůžu si pomoct, ale ráda bych Cardana a Jude dala nějak víc dohromady (Cardude? Jurdan?)

Holly Blacková ví, co dělá. Příběh je napsaný velmi dobře. Víly jsou napsané sakra skvěle, že ani čtenář neví, co si myslet. Jude se snaží skrývat v Elfhame, což se zdá zprvu jako snadný úkol. Jenomže ne tak docela. Příběh byl velm čtivý a hned mě polapil. To, jak jsem se předtím trápila s třetím dílem Inku – Jizvou (recenze tady), bylo hned pryč.

Hodnocení: 95 %

Obsah: On bude zkázou koruny a ničitelem trůnu.
Moc je mnohem jednodušší získat než si ji udržet. Jude se tuhle lekci naučila, když se vzdala kontroly nad podlým králem Cardanem výměnou za neomezené pravomoci.
Teď je z ní vyhoštěná královna Říše víl, skončila v lidském světě bezmocná a trpící Cardanovou zradou, ale odhodlaná získat zpátky všechno, o co ji připravil. A příležitost se brzy naskytne v podobě sestry-dvojčete Taryn, jejíž smrtelný život je v nebezpečí.
Pokud chce svou sestru zachránit, musí se Jude vrátit mezi víly, riskovat život a vyrovnat se se svými přetrvávajícími city k Cardanovi. Ale v Elfhame je všechno jinak. Říše stojí na pokraji války, a jakmile Jude vklouzne hluboko za nepřátelskou linii, pohltí ji krvavá politika.

6 thoughts on “RECENZE |Krutý princ: Královna ničeho od Holly Blackové

  1. Líbí se mi, jak u Holly Blackové není jistého vůbec nic 😉 Člověk je vytrvale na pochybách, umí si se čtenářem pohrát! Moc pěkná série to byla. Vřele doporučuju si přečíst od ní Daň peklu, ta byla taky famózní!

    Like

  2. Tahle série byla parádní! Líbilo se mi že vše bylo v odstínech šedi. Nic nebylo tak jak se na první pohled zdálo.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s