KNIŽNÍ | 5 knih, které je lepší mít ve čtečce

Dnešní doba přeje elektronickým knihám. Nic neváží a jsou většinou levnější, než klasická knížka. A hlavně – dají se najít někde zadarmo. Proč se po pár e-knihách nepodívat? Nebo rovnou po pár desítkách? Ať už nakupujete e-knihy, nebo je stahujete pro svou vlastní potřebu, sepsala jsem seznam 5 knih, které je lepší mít v e-verzi.

Image result for převorství u pomerančovníku

#1 Převorství u pomerančovníku od Samanthy Shannon

Na tuto krasavici se teprve chystám. Má 850 stran, takže pokud ji vyloženě netoužíte mít vystavenou v knihovničce… ušetří Vám to narvané tašky a namožená záda a ruce. Mám ji na seznamu toho, co chci ze čtečky určitě přečíst. Knihy se mi tam totiž hromadí a potřebuju to trochu zredukovat.

#2 série Cizinky od Diany Gabaldon

Diana Gabaldon vydává další a další díly a mají čím dál tím více stran! Šestí díl s názvem Ledový dech měl dokonce 1568 stran! Upřímně nechápu, kde ještě bere nápady na další a další knihy. Ale tato série mě moc baví! Přečteno mám sice 2 a půl dílu (ostuda), ale seriál mám zkouknutý celej!

Image result for hra o trůny kniha

#3 série Hra o trůny od George R. R. Martina

Tato série je už sice u konce, ale nikdy neomrzí! Jenže, když je každý díl rozdělený na dvě knihy, kdo má shánět místo v poličkách! Myslím, že pokud vám nevadí mít elektronickou verzi knihy, ušetříte pár korun navíc i místo v poličkách.

#4 série Stín krkavce od Anthony Ryana

Epická třídílná fantasy série má každá přes 600 stran. Vypadá to, že Anthony Ryan neumí psát kratší knihy, protože jeho další série mají také tak nějak. Stín krkavce není jedna z těch kouzelných fantasy. Tato je lehce temnější a hodně bojová a krvavá. Bylo to pro mě výstup z komfortní zóny, ale užila jsem si ji! Recenzi najdete ZDE.

#5 série Skleněný trůn od Sarah J. Maas

Pokud nejste zarytý fanoušek Maasovek jako já, doporučuji její sérii Skleněný trůn mít v e-podobě. S dalšími díly víc a víc stran a poslední díl měl téměř 900 stran! Každopádně miluju příběhy o Aelin (Celeaně) a království Terrasenu. Další kniha s elfy, která patří mezi moje oblíbence.

Máte raději e-knihy nebo klasické knížky?

4 thoughts on “KNIŽNÍ | 5 knih, které je lepší mít ve čtečce

  1. Jsem vlastníkem čtečky už skoro 3 roky. Nedám na ni dopustit. Čtu na tom knížky v anglictine. 🙂 Throne of Glass je fajn série, užila jsem si ji. Možná by tě mohla zaujmout Red Queen série nebo Hundredth Queen serie. Jsou hodně podobne Throne of glass. Teď čtu momentálně velkou sérii Suzumiya Haruhi no Yuutsu, má 11 knížek. Tak čtečka se na to fakt hodí.

    Like

      1. Ano, tu myslím. 🙂 Je to příjemná oddychovka. Četla jsi ji už? Také mám ráda fyzické knížky, ale upřednostňuji na čtení ctecku, na učení a těžkou literaturu zase spíše fyzickou knížku.

        Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s