RECENZE | Půlnoční slunce od Stephanie Meyer

Název: Půlnoční slunce
Autor: Stephanie Meyer
Žánr: fantasy
Počet stran: 720
Vydáno: Egmont (ČR), 2021

Dlouho očekávaný „další díl” Stmívání spatřil nedávno světlo světa… A upřímně? Katastrofa! Teda, ta česká verze. I když jsem anglickou verzi nečetla, věřím, že byla o 100% lepší! Tolik jsem se na ní těšila, zvědavost nad tím, co má Edward v hlavě… A že toho bylo dost.

Než se pustím do kritiky, ráda bych zmínila, co se mi na ní líbilo. Obálka je nádherná a krásně sedí k těm zbývajícím (pokud máte ty novější obálky nebo anglickou verzi) dílům. Stmívání je to, díky čemu čtu. Ale opravdu jsem trochu zklamaná. Příběh byl nádhernej, místama přitaženej za vlasy. A to dost. (Ta honička na dálnici? Vážně Stephanie?) Zjistila jsem také, že toho má Edward v hlavě hodně. Je příšerně ukecanej. Překvapilo mě taky, že se rozhodl ji opustit už po události s Jamesem! Podívali jsme se taky trochu na zoubek jiným členům Cullenovic smečky (pardon, tak klanu no).

A teď na jádro pudla. Českej překlad a nedostatek korektury… Co nedostatek, v poslední čtvrtině se na ni úplně vysrali! Pardon za sprostý slovo, ale takovou vizitku chce Egmont ukázat světu?! Je mi úplně jedno, jestli si mysleli, že to všichni přejdou, kvůli tomi, jak slavná to je série. Právě proto bych si na tom dala záležet. Protože chybějící písmenko ve slově, špatné uvozovky, „jsem“ místo „jsme“,… Mohla bych pokračovat.

Příběh jako takovej se mi moc líbil, když pominu tu jednu scénu, kdy jsem jen kroutila hlavou. Stmívání je moje srdcovka. Originál si zaslouží mnohem vyšší hodnocení. Jenže kvalita českého překladu ho hodně ovlivnila. Určitě ale stojí za to si knihu přečíst. Konečně vidíme tam, kam jsme neviděli. Trochu doufám v další díly v Edwardově pohledu, protože by mě zajímalo, co dělal celej Novej měsíc!

Hodnocení: 67 %

Obsah: Příběh Stmívání Edwardovýma očima.
Osudové setkání Edwarda Cullena a Belly Swanové obrátilo oběma život vzhůru nohama. Až dosud jsme jejich dramatický vztah znali jen z dívčina vyprávění, ale teď nadešel čas na Edwardův pohled. Co vše jeho shledání s nevinnou Bellou způsobilo? Jaké pocity ho ovládly? A jak mohl následovat své srdce a zároveň svou lásku stahovat do světa plného nebezpečí? Nejslavnější upíří romance se vrací v temně velkolepém stylu a má pořádně nabroušené špičáky.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s