KNIŽNÍ | 5 tipů, kde najít během karantény nové knihy

Koronavirus. Obchody jsou zavřené a téměř nikam se nesmí. Spousta knihomolů má problém – dochází jim knížky. Procházet se v knihkupectví není v dnešní době možné, a tak mnohdy nevíte, jaké knihy byste si chtěli přečíst. Mám tu pro vás 5 tipů, kde sehnat nové čtivo.

#1 Goodreads

Tato “sociální síť” neslouží pouze k tomu, sledovat svůj čtecí průběh. Kromě aktualizace toho, co v tuto chvíli čtete, můžete najít i skvělé tipy na čtení. Buď můžete projet poličky svých kamarádů, nebo můžete projíždět jen podle žánru. Třeba objevíte nový poklad!

#2 Bookstagramy

Jako správný knihomol určitě sledujete spoustu dalších knihomolů nejen na Instagramu. A bookstagramy jsou ideální inspirací nejen na nápady na fotky, ale také na nové knihy k přečtení. Spousta z bookstagramerů sdílí denně nějakou fotku a vy si tam můžete najít nové tituly do své sbírky.

#3 Knižní seznamy

“10 nejpopulárnějších knih v historii”, nebo “15 knih které si musíte přečíst” – tak můžou znít názvy seznamů, kde najdete spoustu tipů na čtení. Možná je máte přečtené, nebo jste nečetli ani jednu. Třeba tam najdete nějaký drahokam mezi obyčejnými kousky, nebo objevíte nový oblíbený žánr.

#4 Sáhněte na klasickou literaturu

S klasickou literaturou má hodně lidí spojenou povinnou maturitní četbu. A nedivím se vám. Jsou knihy z maturitní četby, které jsem jako knihomol nebyla schopná dočíst. Vylezte ze své ulity komfortu a podívejte se po čtení i právě u klasicistních autorů – Dickens, Orwell, Steinbeck nebo Hemingway. Že vám to nic neříká? Měli byste to napravit!

#5 Projeďte e-shopy

Každé knihkupectví má svůj vlastní e-shop. Není to stejné jako se procházet mezi uličkami plnými knih, ale můžete si udělat podobnou “procházku” po stránkách s různými žánry. Prohlédněte si několik rubrik a u knih, kde vás zaujme název, nebo obálka, si přečtěte anotaci. Můžete projít i několik různých knihkupectví – Luxor, Dobrovský, Ebux, Booktook nebo třeba PalmKnihy.

2 thoughts on “KNIŽNÍ | 5 tipů, kde najít během karantény nové knihy

  1. Moje projíždění e-shopů není vždycky šťastný nápad….strávím spousut času a kolikrát ani nenajdu nic, co by mě zaujalo, ale tip s klasickou oceňuji 😉 Tvá nejoblíbenější klasika? Nebo ta, která tě něčím zaujala?

    Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s