KNIŽNÍ | Novinky na mých poličkách

O jaké skvělé kousky jsem v poslední době rozšířila svou knihovnu? Nákup knih a neustále hledání něčeho na čtení je pro knihomola nekončící proces. Pojďme se inspirovat našimi novými přírůstky.

  • MĚSTO ZRADY

První díl této série byl moje prvotina, co jsem kdy četla od českého autora a bavilo mě to! Nemůžu tomu uvěřit. Město duší mě uchvátilo a já se nemůžu dočkat na jeho druhý díl!

Obsah: Vždy ukaž svou duši. Drž se pravidel. Neopouštěj bezpečí Soulcity. Do dneška by mě nenapadlo o těchto zásadách pochybovat, natož je porušit. Město už ale není tak bezpečné jako kdysi. Po nedávném útoku se zpřísnila bezpečnostní opatření a obyvatelé začínají být neklidní. Proslýchá se, že skupina uprchlíků plánuje na město zaútočit, a tím dost možná vyzradit naši existenci. Vždy jsem si myslela, že za hranicemi čeká jen svoboda, ale možná se pletu. Přišel čas zjistit, jak to je. Jmenuji se Raven a chystám se utéct z utajeného města.

  • ZNAMENÍ: TAJEMNÝ JAZYK VESMÍRU

Tuto knihu jsem viděla na instagramu a hned mě zaujala! Je to přesně to, v čem se chci vzdělávat a dozvídat se nové a nové věci. Už jsem ji načala a hodně mě zaujala – je pro mě jako stvořená. Těším se, co se dozvím dále.

Obsah: Oblíbená autorka, uznávaná jasnovidka, nás učí rozpoznávat a interpretovat vzkazy od našich milovaných a duchovních průvodců na onom světě. Její láskyplná a léčivá poselství mají převratný význam. Možná se rozhodneme změnit své postoje, jít si láskou i radostí a věnovat se životu zcela novým způsobem.

  • VESMÍR TI KRYJE ZÁDA

Další kniha, která si ke mě prostě našla cestu. Je úžasné, jak si vás vše najde v pravý čas. Nebo alespoň mě. Do této se pustím hned potom, co dočtu Znamení.

Obsah: Bestsellerová autorka vám v této knize ukáže, jak přeměnit strach ve víru. Každý příběh v knize se zaměřuje na jediné – zbavit se bloků, které nám zabraňují prožít skutečnou radost. V první řadě je důležité najít oporu v nás samotných a až poté přestaneme živořit a začneme opravdu žít. V knize najdete meditace a cvičení, díky kterým si položíte velmi důležité otázky, jako třeba proč má vesmír každého z nás rád a jak z tohoto spojení profitovat.

  • JANUARY A DESET TISÍC DVEŘÍ

Miluju knihy o knihách a knihovnách! A kdo ne, že? Obsah této knihy na mě dýchá mystičnem a dobou, kdy existovali gentlemani a dámy. Uvidíme.

Obsah: Slova a jejich významy hrají ve světě důležitou roli. Tvarují a mění realitu pomocí té nejstarší alchymie…
January je ztělesněním zvědavosti. A když se ocitne v rozsáhlém sídle bohatého pana Locka, cítí se jako jedna z podivných hraček a pokladů, které zdobí jeho chodby a síně: oprašovaná, pečlivě udržovaná, z větší část ignorovaná a taky úplně jinde, než by měla být.
Potom ale objeví podivnou knihu. Knihu s vůní jiných světů, která vypráví příběhy tajných dveří, lásky, dobrodružství a nebezpečí. Každá její stránka January odhaluje další a další nemožné pravdy o světě a dívka v nich objeví také příběh úzce propletený s jejím vlastním životem.
Bohaté a propracované vyprávění o neskutečných cestách, nezapomenutelné lásce a nikdy nekončící síle příběhů.

  • Z KOUŘE A KAMENE

Tato kniha (společně s tou další) si ke mě doslova našly cestu! Moje mamka kolem nich chodila v práci tejden a nikdo je nechtěl… Tak si je vypůjčila. No, věřím tomu, že tam byly přesně pro nás. Navíc, tuto mám už na seznamu delší dobu. Je to moje další česká prvotina. Moc jich nečtu, ale na tuto jsem zvědavá.

Obsah: Morigan – nádherné, ale kruté město. Obyčejní smrtelníci zde žijí po boku nadpřirozených bytostí Šerosvěta a pod přísným dohledem čtyř vládců města. Když se jeden z nich objeví na prahu domu Carys Obelové a zemře jí v náručí, dívka netuší, že tenhle okamžik jí zásadně změní život. Může se totiž stát jeho nástupkyní – nositelkou titulu paní kouře a kamene. Aby titul získala, musí však podstoupit těžkou zkoušku od ostatních pánů města. Obstojí? Dokáže poznat spojence a odhalit nepřátele? Najde sílu a odvahu bojovat s nástrahami, ale i sama se sebou?

  • VZKVÉTÁNÍ

Pozitivní myšlení, to je pro mě! Jak se v tom vylepšit a žít svůj život plný splněných snů? Perte to do mě!

Obsah: Nové poznatky o podstatě štěstí a duševní pohody
Kniha Vzkvétání — Nové poznatky o podstatě štěstí a duševní pohody navazuje na přelomové práce Dr. Martina Seligmana v oblasti optimismu, motivace a lidského charakteru a ukazuje nám, jak ze svého života získat co nejvíce: odhaluje vzrušující novou teorii o tom, co tvoří „dobrý život“ – pro jednotlivce, pro komunity a pro celé národy. Ve fascinující kombinaci vědeckých poznatků a praxe vystihuje kniha Vzkvétání skvěle záměr i obsah pozitivní psychologie. Štěstí samotné, přestože je důležitou součástí osobní pohody, nedává životu člověka úplný a pravý smysl. Seligman nyní klade otázku: Co je tím, co vám umožňuje kultivovat svá nadání, vytvářet hlubší a trvalejší vztahy s ostatními lidmi, cítit radost a smysluplně přispívat světu? Neboli: co je tím, díky čemu můžete prospívat? Do centra zájmu se dostává osobní pohoda (well-being), přičemž štěstí (happiness) neboli pozitivní emoce se stávají jedním z pěti pilířů pozitivní psychologie, spolu se zaujetím, pozitivními vztahy, smysluplností a úspěšným výkonem. Těchto pět prvků, pro které se používá akronym PERMA (z anglických termínů Positive Emotions, Engagement, Relationship, Meaning, Accomplishment), představuje permanentní, trvalé stavební kameny plně uspokojivého života.Pomocí interaktivních cvičení mohou čtenáři prozkoumat své vlastní postoje a cíle, a tak Vzkvétání představuje nejen přelomovou knihu v pochopení problematiky štěstí, ale také praktický nástroj k tomu, abychom ze svého života měli co nejvíce.

Jaké přírůstky máte na poličce vy? A do čeho jste právě začtení a nepustí Vás to?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s