SPIRITUALITA | Mých TOP 6 knih, aneb jak začít s osobním rozvojem

Osobní rozvoj je téma, které mě už delší dobu provází životem. A donedávna jsem si myslela, že bych měla mít tyto dva světy oddělené. Proč by ale měly být oddělené? Osobní rozvoj i spiritualita je téma, které se většina lidí učí právě z knih! Děkuji Lucce, která navrhla toto téma! Myslím si, že je to ideální článek, jak začít.

Když přemýšlím nad tím, jak jsem já začínala s osobním rozvojem a spiritualitou, musím vám říct jednu věc. Možná vás tím zklamu, ale není to jednoduché na sobě pracovat a vystupovat z komfortní zóny. Bolí to. Druhá věc – nikdy to nekončí. To mi ale přijde na tom to krásné, protože můžete být každým dnem lepší a lepší člověk.

Jedna věc, kterou bych měla zmínit – ne každýmu se tento druh osobního rozvoje líbí. Možná jste více praktický typ. V tom případě se pro vás i hodí trochu jiné knížky (např.: Všechno je v prdeli od Marka Mansona, Emoční inteligence, Jak získávat přátele, Atomové návyky). Sama jsem je nečetla, ale znám lidi, který praktikují trochu jiný osobní rozvoj a čtou právě tyto knihy. Také není nic špatného na tom, že čtete obojí. Občas je potřeba se seznámit i s jinými názory a vzít si v nich to své.

Tajemství - obálka knihy

#1 Tajemství

Kniha Tajemství téměř odstartovala tuto mojí cestu. Byla to jedna z prvních knih na toto téma a co jsem tak slyšela, je to základ obrovské spousty lidí. O čem je? Autorka, společně s dalšími významnými lidmi, vám představí jakou obrovskou sílu má váš mozek a mysl. Každý jsme v tomhle ohledu kouzelník a můžeme sebe i svou realitu krásně formovat.

Čtyři dohody - obálka knihy

#2 Čtyři dohody

Skvělá kniha od Dona Miguela Ruize vypráví o tom, jak mít naplněný život radostí, štěstím a pohodou. Pokud se budete řídit čtyřmi dohodami, ulehčíte si život. Věřte mi. Jedna z těchto dohod je – nevytvářejte domněnky. No uznejte sami, každý to děláme. Každý. I ty. A koukejme s tím přestat! Není to jednoduché a sama s tím mám občas problém.

Průvodce pro vysoce citlivé lidi - Jak prožít šťastnější a vyrovnanější život - obálka knihy

#3 Průvodce pro vysoce citlivé lidi

Tuto knihu jsem objevila teprve nedávno a moc mi otevřela oči. Není pro všechny, ale myslím si, že se vám vyplatí pořídit. Pokud jste někdy slyšeli, že jste moc velkej cíťa a že si všechno moc berete, tato kniha je pro vás jako stvořená. Pomůže vám tuto jinakost přijmout a podívat se na to trochu z jiné perspektivy.

Mnich, který prodal své Ferrari - Robin S. Sharma od 166 Kč - Heureka.cz

#4 Mnich, který prodal své ferrari

Budete raději v práci, která vám vynáší obrovské sumy, ale nešťastní a nenaplnění? Nebo budete raději vydělávat míň, ale šťastní a budete dělat to, co vás naplňuje? Já si myslím, že to druhé. Protože existuje nespočet způsobů, jak si případně přivydělat pomocí toho, co vás baví. A přesně o tomto je tahle knížka – slavný advokát se prostě rozhodl, že sekne s prací a vydá se na cestu sebepoznání.

Indigová realita obálka knihy

#5 Indigová realita (pokračování Indigového světa)

Tato kniha je již druhý díl od autora Simona Lloyda. První díl – Indigový svět je hlavně o tom, jak si začít utvářet vlastní realitu, představuje Vesmír a jeho zákony jako takový. Jelikož jsem spoustu věcí z této knihy již znala, nepřineslo by mi to moc nového. A tak jsem sáhla po Indigové realitě, ve které najdete různé techniky a (nejen) dechová cvičení, která vám na vaší cestě pomůžou.

Svět bez stížností - obálka knihy

#6 Svět bez stížností

Svět bez stížností byl pro mě, dámy a pánové, game changer. Já umím být hodně pozitivní, ale od malička jsem byla spíše takový ten pesimista. Tato knížka vás naučí si nestěžovat a dá vám skvělý nestěžovací náramek jako bonus! (Opravdu jsem ji nekupovala kvůli tomu, fakt ne.) Myslím, že název vypovídá sám o sobě.

Jaké máte vy oblíbené knihy ohledně seberozvoje a spirituality?

5 thoughts on “SPIRITUALITA | Mých TOP 6 knih, aneb jak začít s osobním rozvojem

  1. Četla jsem všechny kromě čísla 5, děkuji za tip. Tuto knihu vůbec neznám ☺️
    Všechny ostatní byly naprosto skvělé a vždy se k nim ráda vrátím!

    Like

  2. Všechny knihy jsem četla až na číslo 5, takže děkuji za tip – knihu vůbec neznám. ☺️
    Jinak všechny tyto knihy mi přišly naprosto skvělé a vždy se k nim ráda vrátím.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s