RECENZE | Město zrady od Martiny Čekalové (Město duší #2)

Název: Město zrady
Autor: Martina Čekalová
Žánr: fantasy
Počet stran: 240
Vydáno: Fragment, 2020

Další pokračování ze série Město duší – opět sledujeme příběh Raven, která se potýká s nástrahami v Soulcity. Po počátačním zmatení (přece jen to byla doba od doby, co jsem četla první díl), mě příběh zase rychle chytil. Až moc rychle.

Musím přiznat, že mnohdy není jednoduché Vám nevyzradit nějaké ty spoilery. Vždy se ale snažím vám sem dát můj upřímný názor. Problémem je, že mě se většina knih líbí a marně na tom hledám nějaké stinné stránky. Město zrady mě ale znovu dostalo a o překvapení nebyla nouze. Některá závažnější, než jiná. Čtení ubíhalo rychle, až jsem byla překvapená, že už mi zbejvá posledních pár stran. Je cítit, že se během prvních dvou knih (i když je to stále jeden příběh) trochu vypsala.

Líbí se mi ale Ravennin vývoj a její vztah s kluky (Lucas, Ben, Caleb). Zároveň objevovala taje svých sil a různé plány Rady v Soulcity. Raven se snaží co nejvíce o to, aby to, co dělá, bylo správné. Zároveň má ale strach ze svých vlastních sil, což na jednu stranu chápu. Ublížení lidem, které mám ráda (i kdyby omylem), nikdy není nic příjemného.

Co jsem četla některé recenze, shoduji se s nimi v jedné věci – a to ten konec. Kniha se mi líbila, to zase jo. Jen byl takový moc rychlý a useknutý. Kromě pár kousků informací to není moc dořešené. Nebo možná jo, ale vysvětlené to není. Mě by teda zajímalo, co bylo i s ostatními postavami, mám pravdu?

Jinak čtení jsem si užila a myslím, že Martina Čekalová bude jedna z mála českých autorů, které čtu. Určitě se těším na její další výtvor.

Hodnocení: 86 %

Obsah: Vždy ukaž svou duši. Drž se pravidel. Neopouštěj bezpečí Soulcity. Do dneška by mě nenapadlo o těchto zásadách pochybovat, natož je porušit. Město už ale není tak bezpečné jako kdysi. Po nedávném útoku se zpřísnila bezpečnostní opatření a obyvatelé začínají být neklidní. Proslýchá se, že skupina uprchlíků plánuje na město zaútočit, a tím dost možná vyzradit naši existenci. Vždy
jsem si myslela, že za hranicemi čeká jen svoboda, ale možná se pletu. Přišel čas zjistit, jak to je. Jmenuji se Raven
a chystám se utéct z utajeného města.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s