SPIRITUALITA | 5 tipů, jak si splnit své sny

Každý z nás má určité cíle, kterých chce dosáhnout. Ať už to jsou kariérní cíle jako stát se podnikatelem/kou, nebo osobní jako začít pravidelně cvičit a zesílit, nebo třeba “životní” – mít jednou svoje doma, které budu sdílet s rodinou. Máme je každý a úplně nejde je nemít. Jenže, většinou se za nimi ženeme. A chceme všechno hned teď.

V poslední době se učím opravdu na nic, ani na splnění těchto mých cílů, nespěchat. Užívám si ten proces, tu cestu. A musím přiznat, že je to velmi uklidňující. Věřím tomu, že Vesmír (Bůh, nebo osud, nazývejte to, jak se vám líbí), mě buď dovede k tomu, co si přeji, nebo k něčemu o hodně lepšímu. Občas si totiž přejeme něčeho dosáhnout a ono se to nesplní. Ne tedy v tu chvíli. Samozřejmě, že nás to mrzí. Tak dlouho jsme to chtěli! Jak to, že se to nesplnilo, proč? říkáme si.

Tyto věci chtějí občas čas, aby se všechno srovnalo a událo tak jak má. Může se stát, že se potřebujeme něčemu naučit nebo získat nějakou zkušenost, než se nám ten cíl splní. Nebo se nesplní, ale splní se něco trochu jiného, než jsme si přáli. Jenže my časem zjistíme, možná za pár měsíců, rok nebo více let, že jsme za to rádi. Budeme rádi, že se věci neudály tak jak jsme chtěli, protože bychom možná nebyli na to místě, na kterém jsme teď.

Jak tedy jít tomuto naproti? Jak si plnit své cíle a užívat si život? Níže máte 5 tipů, které vám pomůžou k vytvoření si života vašich snů.

#1 buďte trpěliví.

Nechme věci, aby se udály svým vlastním tempem. Dejte životu volný průběh a netlačte na pilu. To, co má stát vám nikam neuteče, naopak. Půjde vám to naproti. Proto buďte trpěliví. Pokud budete ohýbat věci přes koleno, možná zjistíte, že to, k čemu jste tak dlouho spěli a usilovali o to, není pro vás. Prostě to není ono.

#2 buďte vděční za každý den.

Každý den je nový a můžete dělat kroky k tomu, abyste si vytvořili život vašich snů. Co můžete udělat dnes a posune vás to dál? Můžete se třeba přihlásit do nějakého kurzu, který vám pomůže k vašemu vysněnému povolání nebo práci. Můžete oslovit tu osobu, po které tak dlouho pokukujete, Nebo si můžete najít videa, podle kterých budete cvičit, abyste dosáhli toho cíle. Buďte vděční za každý den, kdy se můžete posunout blíže svému cíli. I kdyby vám cesta trvala déle než ostatním… nezáleží na výhře, ale na tom, že jste se zúčastnili. Cesta je cíl.

#3 buď lepším.

Dokončením studií učení nekončí, ale začíná. Spisovatelem se člověk nestane dokončením kurzu nebo školy na tvůrčí psaní. Musí se každý den snažit a učit nové věci k tomu, aby svou knihu dopsal a úspěšně dokončil. Také špičkoví podnikatelé nebo velmi úspěšní lidé se učí spoustu nových věcí každý den. Pracují na sobě a na tom, aby si každý den vedli lépe, než ten předchozí. Aby byli lepší. Buď tedy lepším člověkem, lepším kolegou… Uč se, abys mohl/a být lepším v tom, co děláš.

#4 ponoř se do svých strachů.

Každý máme rány a chyby, které si neseme z dětství, nebo jsme je utržili cestou. Myslíme si, že když na sobě budu pracovat, bude mi lépe a nebudu už muset nikdy prožívat negativní pocity. Nebudou mě trápit žádné strachy a špatná přesvědčení. Mýlíme se.

Je třeba se naopak ponořit do toho, co nás trápí. Samo to neodejde. Musíme najít jádro problému a vyléčit to v nás samých. Jak to uděláme? Tím, že procítíme cokoliv, co nás trápí. A ačkoli je to těžké, musíme odpustit. Odpustit sobě, odpustit těm lidem, kteří nám to provedli. Poté jim (nebo sobě) pošlu vděčnost za tu zkušenost, kterou mi dali. Pošlu jim lásku, aby se měli jen a jen dobře a aby se jim splnily jejich sny a cíle. Můžu vzít do ruky tužku a na papír si všechno vypsat, říct to nahlas, nebo zvolit mentora. Je ale třeba se našimi stíny zabývat. Jak, to už je na vás.

#5 vizualizuj.

Vizualizace je velmi vhodný nástroj k plnění našich snů. Má několik způsobu a velmi mě baví! Buď si můžete představovat svůj sen v hlavě, nebo si jej vypsat na papír. Je potřeba to vše procítit. Jak se budete cítit, až to získáte?

Já si třeba ráda vizualizuji svou vysněnou kariéru – vidím, jak sedím za psacím stolem a ťukám do klávesnice nový příběh. Jsem svědkem toho, jak tu knihu dopíšu a pak ji několikrát po sobě edituji. Jsem na sebe tak pyšná za to, že jsem to napsala! Vidím, jak podepisuji smlouvu s nakladatelstvím a moje kniha jde do tisku. Jsem svědkem tvorby obálky a následně jejího prodeje. Moje vlastní kniha. Moje dílo v knihkupectvích. Jsem také vděčná sobě, že jsem to zvládla, všem lidem, kteří mi pomáhali a podíleli se na mé cestě. A vím, že napíšu ještě další knihy a ani za to nepřestanu být vděčná.

Další formou vizualizace je tvorba vision boardů – shluk obrázků, které zachycují vaše sny a cíle – například udělat jeden shyb. Najdu si tedy obrázek se shybem a nalepím ho na velkou čtvrtku nebo nějakou desku. Další váš cíl může být, že chcete začít jíst zdravě. Najdu si tedy obrázky, které toto zosobňují. Můžete je tvořit buď na nějakou velkou kartonovou desku s pomocí obrázků buď z časopisů nebo vytištěných, nebo já to dělám na počítači a krásně si s tím vyhraju.

Tak a je to! Vašich 5 bodů, které vám pomůžou si plnit sny a cíle. Jaké jsou vaše oblíbené? Máte nějaké vlastní tipy? Podělte se o ně v komentářích.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s